EP pirmininkas M. Schulz: Fukušima verčia apsispęsti dėl branduolinės energetikos ateities

Autorius: Data: 2012-03-13 , 09:35 Spausdinti

Pirmadienį, 2012 m. kovo 12 d., Strasbūre pradėdamas plenarinę sesiją, Europos Parlamento pirmininkas Martin Schulz paragino kiekvieną „pasitarti su savo sąžine“ ir apsispręsti dėl požiūrio į branduolinės energetikos ateitį.

Prisiminęs prieš metus įvykusią Fukušimos tragediją, EP pirmininkas teigė, kad jos buvo galima išvengti. Jis primygtinai paragino kuo geriau užtikrinti branduolinę saugą ir leisti veikti tik toms atominėms elektrinėms, kurios išlaikė patvarumo testus. Parlamento vadovas informavo, jog birželį Europos Komisija pateiks galutinę ataskaitą apie šių testų rezultatus.

Pažymėjęs, kad vienos ES šalies energetikos sprendimai turi didelį poveikį kaimyninėms šalims, M. Schulz pabrėžė energijos šaltinių įvairinimo svarbą, taip pat paragino įgyvendinti ES tikslą iki 2020 m. penktadaliu padidinti energijos vartojimo efektyvumą.

Europarlamentarai tylos minute pagerbė žuvusiuos per Japonijos tragediją. M. Schulz taip pat paragino atiduoti duoklę drąsiems Japonijos žmonėms, padėjusiems likviduoti nelaimės padarinius.

Parlamento vadovas taip pat pasmerkė Sirijos valdžios vykdomą brutalų žmonių žudymą. Jis pareikalavo leisti suteikti nukentėjusiesiems humanitarinę pagalbą, taip pat išreiškė paramą Kofio Anano bei Jungtinių Tautų pastangoms sureguliuoti konfliktą.

M. Schulz savo ruožtu priminė, jog kovo 11-ąją minima Europos kovos su terorizmu diena prisimenant 2004 m. Madride surengtus sprogdinimus. Išreiškęs paramą žuvusiųjų artimiesiems, Parlamento pirmininkas visų europarlamentarų vardu griežtai pasmerkė bet kokios formos terorizmą.

Sesijos pradžioje europarlamentarai taip pat pakoregavo jos darbotvarkę – į ją įtraukė padėties Baltarusijoje svarstymą (jis numatytas trečiadienį, kovo 14 d., po pietų, o ketvirtadienio, kovo 15-ąją, vidurdienį bus balsuojama dėl rezoliucijos). Iš kitų įdomesnių šios sesijos klausimų – paveldėjimo ir testamentų reglamentavimas, lyčių lygybė, Europos Vadovų Tarybos susitikimo rezultatai, specialiojo komiteto organizuotam nusikalstamumui tirti įsteigimas, taip pat padėtis Rusijoje po prezidento rinkimų.

Susisiekti: Robertas Pogorelis, Spaudos tarnyba, +370 68 95 33 06, robertas.pogorelis@europarl.europa.eu

Nuotraukoje: EP pirmininkas M. Schulz

Europos Parlamentas (EP) , , , , , , , , , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra