EP nepripažįsta naujai išrinkto Baltarusijos parlamento

Autorius: Data: 2012-10-27 , 10:04 Spausdinti

„Parlamento rinkimai Baltarusijoje buvo neteisingi, nelaisvi ir neskaidrūs“, – sakoma penktadienį (2012-10-26) Europos Parlamento priimtoje rezoliucijoje. „Baltarusijoje išrinktam parlamentui stinga demokratinio teisėtumo, todėl Europos Parlamentas tęs jo nepripažinimo politiką“, – priduria europarlamentarai. Jie taip pat ragina Baltarusiją atlikti planuojamos statyti atominės elektrinės poveikio aplinkai vertinimą.

EP pažymi, jog per įvykusius parlamento rinkimus nepaisyta piliečių teisės jungtis į asociacijas, kandidatuoti ir laisvai reikšti savo nuomonę, todėl į šalies parlamentą neišrinktas nė vienas demokratinės opozicijos kandidatas. Europarlamentarai apgailestauja, kad „Baltarusijos valdžios institucijos nusprendė žengti dar vieną žingsnį tolyn nuo demokratijos ir toliau izoliuoti savo šalį“. Jie ragina surengti naujus laisvus bei teisingus Baltarusijos parlamento rinkimus vadovaujantis tarptautiniais standartais.

Parlamentas „primygtinai ragina Baltarusijos valdžią gerbti žmogaus teises, kad būtų nutraukta pačios šalies susikurta izoliacija nuo likusios Europos bei iš esmės pagerinti ES ir Baltarusijos santykiai“. Europarlamentarai reikalauja nedelsiant išlaisvinti Baltarusijos politinius kalinius, įskaitant žmogaus teisių gynėją Alesį Bialiackį, kuris buvo nominuotas Nobelio premijai ir Europos Parlamento Sacharovo premijai už minties laisvę. Jie smerkia žurnalistų sulaikymą ir žiniasklaidos laisvės ribojimą, taip pat ragina panaikinti draudimą žmogaus teisių gynėjams keliauti į užsienį bei paskelbti mirties bausmės moratoriumą.

ES institucijos kviečiamos tęsti dialogą su Baltarusija ir parengti jos atžvilgiu aiškesnę politiką, paremtą griežtomis sąlygomis, taip pat toliau „finansinėmis ir politinėmis priemonėmis“ remti šios šalies pilietinės visuomenės plėtrą bei sukurti ilgalaikę Baltarusijos opozicijos organizacijų rėmimo programą. Taip pat siūloma palengvinti Šengeno vizų išdavimą Baltarusijos piliečiams.

Planuodama naujos atominės elektrinės statybą, Baltarusija turi visapusiškai laikytis Orhuso konvencijos, taip pat griežtai įgyvendinti visus Espo konvencijos dėl poveikio aplinkai vertinimo atsižvelgiant į tarpvalstybinį kontekstą reikalavimus, pažymi EP.

Robertas POGORELIS

Spaudos tarnyba

robertas.pogorelis@europarl.europa.eu

+37068953306

Europos Parlamentas (EP) , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra