EP: didmeninės dujų ir elektros prekybos sandoriai galės būti viešinami

Autorius: Data: 2011-09-14 , 14:33 Spausdinti

Trečiadienį, 2011 m. rugsėjo 14 d., Europos Parlamentas patvirtino taisykles, kuriomis siekiama užkirsti kelią rinkos piktnaudžiavimui energetikos sektoriuje ir taip apsaugoti vartotojus. Priimtas reglamentas leis stebėti dujomis ir elektra prekiaujančių didmenininkų sandorius visoje Europoje ir padės šalims kovoti su konkurencijos pažeidimais.

Reglamentas dėl energijos rinkos vientisumo ir skaidrumo galios didmeninei prekybai dujomis ir elektra bei jų išvestiniais produktais visoje ES.

Sandorius dėl didmeninių energijos produktų gamybos, tiekimo, perdavimo ir paskirstymo stebės Energetikos reguliavimo institucijų bendradarbiavimo agentūra (ACER). Ji teiks duomenis valstybėms narėms ir padės tirti pažeidimus. Reglamentas numato glaudų šios agentūros ir valstybių institucijų bendradarbiavimą.

Europarlamentarai pasiekė, kad visos didmenine dujų ir elektros prekyba užsiimančios Europos įmonės privalės būti registruojamos, o valstybės turės numatyti sankcijas už pažeidimus, atsižvelgdamos į vartotojams padarytą žalą.

Europos Parlamentas ir ES Taryba preliminariai sutarė dėl šio reglamento teksto. Reglamentas įsigalios dvidešimtą dieną po jo paskelbimo ES oficialiajame leidinyje.

Lietuvoje išrinktas europarlamentaras Rolandas Paksas pažymi, kad brangesnės ir pastaruoju metu labiau spekuliacinės energijos žaliavų kainos varo į neviltį ir verslo bendruomenę, ir buitinius vartotojus.

EP narys pritarė siūlomo reglamento nuostatoms, kurios leis „energetikos tiekėjus įsprausti į tokius rėmus, kad jie negalėtų piktnaudžiauti savo dominuojama padėtimi“. Jis taip pat siūlė numatyti saugiklius nuo tarpvalstybinių politinių nesutarimų nulemtų energijos tiekimo sutrikimų, kokius jau patyrė Lietuva ir kitos šalys.

Europos Parlamentas (EP) , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra