EP derybininkai ir ES Taryba suderino pozicijas dėl 2014-2020 m. ES biudžeto

Autorius: Data: 2013-06-22 , 10:49 Spausdinti

Robertas POGORELIS EP atstovas Lietuvos žiniasklaidai

Europos Parlamento vyriausiasis derybininkas dėl 2014-2020 m. ES biudžeto Alenas Lamasūras (Alain Lamassoure) pranešė, jog EP atstovams pavyko suderinti pozicijas su ES Tarybai pirmininkaujančia Airija dėl 2014-2020 ES finansinės programos.

A. Lamassoure (Europos liaudies partija, Prancūzija) pareiškė: „ES Tarybai pirmininkaujančios Airijos ir Europos Parlamento delegacijos užbaigė derybas dėl daugiametės finansinės programos. Į Parlamento prioritetus buvo atsižvelgta.

Vis dėlto šiame etape Parlamentas negali suteikti susitarimui galutinio patvirtinimo, nes politinių frakcijų derybininkų pozicijos yra skirtingos. Parlamentas dės visas pastangas, kad pirmininkaujanti Airija pateiktų derybų metu suderintą biudžeto dokumentų rinkinį Bendrųjų reikalų tarybos posėdžiui, numatytam birželio 25 d. Jei jis sulauks Tarybos pritarimo, dėl susitarimo teksto bus balsuojama liepos 1-4 d. EP plenarinėje sesijoje Strasbūre. Pabrėžiu, kad šiame dokumentų rinkinyje taip pat turi būti numatyta, kaip bus sprendžiamas 2013 m. ES biudžeto mokėjimų trūkumas.“

ES Tarybai pirmininkaujanti Airija patvirtino, kad susitarime atsižvelgta į keturis EP prioritetus: numatyta daugiau lankstumo panaudoti ES lėšas, sutarta dėl biudžeto peržiūros iki 2016 m pabaigos, taip pat įsipareigota toliau diskutuoti dėl ES nuosavų išteklių bei užtikrinti didesnį lėšų panaudojimo skaidrumą.

Tuo tarpu kitas EP derybininkas Reimer Böge (Europos liaudies partija, Vokietija) pareiškė, kad derybų rezultatas jam atrodo „nepakankamas“ ir negali būti ES biudžeto pagrindas ateinantiems septyneriems metams. Jis pranešė atsisakantis toliau būti EP pranešėju dėl daugiamečio ES biudžeto.

Europos Parlamentas (EP)Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra