Energijos šaltinių įvairovė užtikrins šalies energetinę nepriklausomybę

Autorius: Data: 2011-05-23, 13:18 Spausdinti

Penktadienis, 2011 n. gegužės 20 d. (Vilnius).

Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasirašė Atsinaujinančių išteklių energetikos įstatymą, kuris atveria galimybes plačiai naudoti vietos energetinius išteklius – biokurą, vėją ir kitus – ir yra dar vienas svarbus žingsnis realios Lietuvos energetinės nepriklausomybės link.
 
„Energetinė nepriklausomybė įmanoma tik pradėjus naudoti įvairius energijos šaltinius. Turime ambicingą tikslą – iki 2020 m. pasiekti, kad bent 23 proc. vartojamos energijos būtų gaminama iš atsinaujinančių energijos šaltinių, ir taip tapti mažiau priklausomais nuo vieno energijos šaltinio. To pasiekti galime tik plėtodami moderniausias, žmogui ir aplinkai saugias atsinaujinančių energijos išteklių naudojimo technologijas“, – pabrėžė Prezidentė. 

Tačiau, Prezidentės teigimu, Vyriausybė turi užtikrinti, kad atsinaujinančių išteklių energetika bus plėtojama atsižvelgiant į žmonių sveikatos ir aplinkos apsaugos reikalavimus ir netaps atskirų interesų grupių pasipelnymo šaltiniu kitų vartotojų sąskaita.
 
Nors ilgai rengtas Atsinaujinančių išteklių energetikos įstatymas nėra tobulas, Prezidentės teigimu, atidėlioti vietos energijos išteklių plėtros daugiau negalima, nes valstybės interesas – kuo greitesnis energetinės nepriklausomybės užtikrinimas.
 
Nesuderintas įstatymų nuostatas Vyriausybė, pasak Prezidentės, privalo koreguoti poįstatyminiais teisės aktais arba kitų įstatymų pataisomis. Konkrečias pastabas dėl Atsinaujinančių išteklių energetikos įstatymo įgyvendinimo Prezidentė išdėstė Premjerui Andriui Kubiliui, ragindama nedelsiant pašalinti galimus prieštaravimus.

www.lrp.lt

Prezidentė Dalia Grybauskaitė , , , , , , ,Susiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra