Energetinio saugumo centras tapo NATO kompetencijos centru

Autorius: Data: 2012-10-12 , 15:45 Spausdinti

Penktadienis, 2012 m. spalio 12 d. (Vilnius)

NATO Šiaurės Atlanto Taryba pritarė, kad Lietuvos energetinio saugumo centras taptų akredituotu NATO kompetencijos centru.

Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pabrėžė, jog tai Lietuvai labai svarbus laimėjimas, kuris rodo, kad mūsų šalies indėlis Šiaurės Atlanto aljanse yra aukštai vertinamas.

„Energetinis savarankiškumas yra svarbiausias Lietuvos užsienio politikos prioritetas. Šiandien visų 28 NATO šalių sprendimu Lietuvoje veikiantis Energetinio saugumo centras tapo NATO kompetencijos centru. Šis sprendimas patvirtina, kad Lietuva sėkmingai ir efektyviai veikia užtikrindama savo interesus. Tai dar labiau sustiprina Lietuvos kaip lyderės energetinio saugumo klausimais pozicijas NATO ir tarptautinėje plotmėje“, – sakė Prezidentė.

Politinis NATO narių pritarimas, kad 2011 m. Vilniuje įsteigtas centras taptų NATO kompetencijos centru, pasiektas Lietuvos vadovei dalyvaujant NATO Čikagos viršūnių susitikime, kuris įvyko šių metų gegužę.

Prezidentės D. Grybauskaitės pastangomis taip pat patvirtinti NATO gynybos planai Baltijos valstybėms, neterminuotam laikui pratęsta oro policijos misija ir užtikrintos kolektyvinės gynybos garantijos, kaip numato Vašingtono sutarties 5 straipsnis.

Prezidentės spaudos tarnyba

www.lrp.lt

Šiaurės Atlanto Taryba pritarė NATO energetinio saugumo centro Lietuvoje akreditacijai:

http://www.kam.lt/lt/naujienos_874/aktualijos_875/siaures_atlanto_taryba_pritare_nato_energetinio_saugumo_centro_lietuvoje_akreditacijai.html

Prezidentė Dalia Grybauskaitė , , , , , , , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra