Energetikų dienos renginys sulaukė ypatingo gyventojų susidomėjimo

Autorius: Data: 2011-04-18 , 11:06 Spausdinti

Savaitgalį vilniečiai ir sostinės svečiai buvo kviečiami į Energetikos ir technikos muziejų, kuriame energetikai savo profesinės šventės proga dovanojo žinias ir atvirų durų renginį visuomenei.

Jau tradiciniu tapęs Energetikų dienos renginys sulaukė gyventojų susidomėjimo, penktadienį, 2011 m. balandžio 15 d., ir šeštadienį, balandžio 16 d., muziejų aplankė triskart daugiau lankytojų nei įprastai.

Anot renginį organizavusių energetikos bendrovių, vykstant šalies energetikos sektoriaus pertvarkai ši veikla itin domina visuomenę. Energetikos istorija, šiandieniniai darbai ir planuojami projektai, informaciniai-edukaciniai renginiai sulaukia vis didesnio gyventojų susidomėjimo.

Savaitgalį muziejuje apsilankę gyventojai klausėsi elektros energetikos įmonių bei akademinės bendruomenės atstovų pranešimų apie energetikos sistemą, jos veikimo principus, naująsias technologijas bei jų galima pritaikymą Lietuvoje. Ypatingo susidomėjimo sulaukė racionalaus vartojimo eksperto rekomendacijos ir praktiniai patarimai, kaip efektyviai vartoti elektros energiją. Muziejaus lankytojai aktyviai diskutavo šiais ir kitais aktualiais klausimais.

„Informuoti, skleisti žinias, šviesti visuomenę energetikos temomis – mūsų pareiga. O geriausia vieta tam – Technikos ir energetikos muziejus. Džiugu, sulaukti šios srities ekspertų – energetikos įmonių, universitetų atstovų iniciatyvos organizuoti tokius renginius. Vertingos ir įdomios paskaitos visuomet pritraukia lankytojų, kurie gausiai lankė muziejų ir šįkart“, – sakė Rasa Augutytė, Lietuvos Energetikos ir technikos muziejaus direktorė.

Renginio organizatoriai gavo ne vieną padėką iš lankytojų, kurie teigė, jog tokie renginiai įdomūs, naudingi ir prasmingi, teikiantys žinių bei skatinantys turiningą laisvalaikį.

Vakarinėse renginio programose norintieji galėjo mindami dviratį iš bandyti „velokino“ galimybes, pasiklausyti elektroninės muzikos koncerto, pasivažinėti riedžiais (segway), stebėti elektromodeliukų ir elektromotociklų pasirodymus.

Energetikų diena minima kasmet balandžio 17 dieną. Ja pažymima Lietuvos energetikos istorijos pradžia, kai 1892 metais kunigaikščio Bogdano Oginskio dvare Rietave buvo įžiebta pirmoji elektros lemputė. Atvirų durų dienas Energetikų dienos proga organizavo: AB LESTO, AB „Lietuvos energija“, UAB „Visagino atominė elektrinė“, LITGRID AB, BALTPOOL UAB, UAB Technologijų ir inovacijų centras ir AB „Klaipėdos nafta“.

Edita Sirusienė, Atstovė ryšiams su visuomene

Korporatyvinės komunikacijos skyrius

Energetikos ir technikos muziejus , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra