Elitinė bibliofilų organizacija, veikusi Kaune 1930–1940 metais

Autorius: Data: 2021-04-19 , 08:14 Spausdinti

Elitinė bibliofilų organizacija, veikusi Kaune 1930–1940 metais

www.voruta.lt

Ar žinote, kiek Vaižgantui atsiėjo 1931 metų narystė „XXVII knygos mėgėjų“ draugijoje? O kiek kainavo ąžuolinė knygų spinta XX a. ketvirto dešimtmečio Kaune? Daugiau ar mažiau nei Paryžiuje 1300 egzempliorių tiražu išspausdinti medžio raižinį? O gal smalsu, kaip Vytautas Steponaitis rinkosi popierių „XXVII knygos mėgėjų metraščio“ trečiam tomui? Šie ir dar daug kitų klausimų bei atsakymų – naujoje parodoje apie XXVII knygos mėgėjus – elitinę bibliofilų organizaciją, veikusią Kaune 1930–1940 metais.

Aktyvią veiklą XXVII knygos mėgėjai pradėjo prieš 90 metų (steigiamasis susirinkimas įvyko 1931 metų sausio 27 dieną), nors oficiali šios draugijos gimimo data – 1930 metų gruodžio 17-oji, kai buvo įregistruoti įstatai. Šmaikštus pavadinimas „XXVII knygos mėgėjai“ pasirinktas neatsitiktinai – simboliniai skaičiai 3 ir 9 bibliofilinei veiklai teikė tam tikros žaismės: šių skaičių sandauga reiškė narystės ribą, valdybos kadencijos trukdavo trejetą metų, veiklos sukaktis minėta praėjus devyneriems metams, susirinkimai vykdavo tik 27 mėnesio dieną. Sutikite, originalu? O žaista buvo labai rimtų asmenų – aukštų kariškių, teisininkų, diplomatų, rašytojų, profesorių… O kokia šios, iš pirmo žvilgsnio itin žaismingos, veiklos kasdienybė, koks visos bibliofilinės veiklos rezultatas? Apie visa tai – parodoje.

Negalinčius gyvai aplankyti parodos (ji veiks iki gegužės 20 d.) kviečiame žiūrėti virtualų jos variantą: http://eparodos.mab.lt/s/xxvii-knygos-megejai-1930-1940-dirbti-lietuviskai-knygai. Ši paroda mažesnė nei Bibliotekos fojė veikianti, bet vis tiek intriguojanti – iš protokolų, kvitų, raštelių, atvirlaiškių, sąskaitų ir kitokių dokumentų ryškėja tarpukario Lietuvos bibliofilų veiklos panorama.

Kultūra ,



Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra