Elenos Balsiukaitės-Brazdžiūnienės tapybos paroda „Aš esu daktaras meilė“

Autorius: Data: 2014-03-27 , 15:44 Spausdinti

Vilniaus dailės akademijos parodų salėse „Titanikas” kovo 27 d., 17:00 val. atidaroma Elenos Balsiukaitės – Brazdžiūnienės tapybos darbų paroda „Aš esu daktaras meilė“.
Parodoje bus eksponuojami tapytojos 2011-2014 metais sukurti darbai. Visi paveikslai sukurti dirbtuvėje Kaune, Žemuosiuose Šančiuose, buvusiose kareivinėse.
Pasak Elenos Balsiukaitės – Brazdžiūnienės parodos temą ir pačią įdėją ją įkvėpė kažkada skaityto Stepheno Kingo romano frazė „Aš esu daktaras Meilė”. Aiškiai jaučiu, kad šneku apie tuos pačius dalykus: apie taip vadinamą personos kompleksą. Persona yra kaukė, neslepianti asmeninių savybių, bet jas atskleidžianti ir išryškinanti. Kalbu apie neišvengiamą asmens konfliktą su aplinkybėmis; apie tai, kaip aplinka atstumia ir izoliuoja tą, kuris yra kitoks, kuris kitaip mąsto, atrodo, elgiasi. Ir tik meilė padeda ištverti, išbūti situacijose ant „briaunos”, nesužlugti. Daktaras M. visada šalia, – teigia menininkė.
Šioje parodoje bus galima pamatyti paveikslų ciklą Hamleto tema. Kurio sukūrimą įtakojo menininkės dirbtuvėse prieš kelis metus atsiradęs lėlė-manekenas Hamletas. Kaip teigia tapytoja: „Jo judėjimas yra labai apribotas konstrukciniais šarnyrais.  Žiūrėdama į jį, matau, kad jis nori išsivaduoti, beviltiškai gestikuliuodamas. Taip atsirado darbas Kaip Hamletas. Aš ir anksčiau, prieš pradėdama šį ciklą kaip ciklą, mąsčiau apie Hamleto kompleksą. Hamletas – tas, kuris visus erzina savo klausimais, eidamas prieš sistemą, juda sava trajektorija; pasmerkia save ir aplinkinius nerimui; nuolatos neapsisprendžia veiksmui. Toks mano Hamletas, kaip modelis ir personažas, atėjo į paveikslus. Jis belytis, nei vaikas, nei suaugęs”.
Elenos Balsiukaitės-Brazdžiūnienės darbai labai skirtingi technine ir plastine kalba. Būtinybė daryti, suformuoti vieną ar kitą vaizdą ar ženklą, jai visada atsiranda iš konkrečių asmeninių patyrimų. „Šituos darbus vadinu piešiniais ant sienos. Pirmiausiai, „pasidarau” sieną; reikia, kad paviršius būtų gyvas, kvėpuotų. Tada piešiu ir tapau, ieškodama vizualaus atitikmens. Proceso metu vaizdai gula vieni ant kitų. Procesas man visada savotiškas nuotykis, nes paveikslas yra nebūtinai tik tai, kas jame atvaizduota. Išlieka tik tai, kas turi išlikti. Nesu tikra, kad vieną dieną visi šitie darbai nebus perpiešti, pertapyti” – sako tapytoja.
Paroda „Aš esu daktaras meilė” atidaroma kovo 27 d. Tartptrautinę teatro dieną. Tai galima laikyti geru sutapimu, nes Elenos Balsiukaitės-Brazdžiūnienės tapybos darbuose daug teatrališkumo, aistros veikti ir sustingimo retorikoje.

Parodos , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra