Elektroninė knyga vaikams apie Lietuvos etnografiją

Autorius: Data: 2010-01-10, 07:33 Spausdinti

Lietuvos liaudies buities muziejus

2006 m. pabaigoje Lietuvos liaudies buities muziejus kartu su Vytauto Didžiojo universiteto Multimedia laboratorija išleido elektroninę knygą „Lietuvos etnografijos paveldas vaikams“. Jos autoriai: dr. Eligijus Juvencijus Morkūnas, Inga Levickaitė ir Egidijus Vaškevičius. Projektą rėmė LR Kultūros ministerijos Etninės kultūros ir regionų rėmimo fondas.
Elektroninę knygą “Lietuvos etnografijos paveldas vaikams” sudaro Lietuvos liaudies buities muziejuje filmuoti vaidybiniai siužetai (konstruoti naudojant „gyvosios istorijos“ interpretavimo būdą su autentiškais drabužiais vilkinčiais interpretatoriais), kuriuose už kadro pateikiami juos paaiškinantys įgarsinti trumpi pasakojimai. Greta pristatoma ir filmuota situacija, kaip tam tikras daiktas, darbas, veiksmas ar situacija atrodo mūsų dienomis. Tam, kad vartotojui būtų lengviau suprasti filmuotą medžiagą, naudojamas palyginimo principas – seniau-dabar. Dalyje siužetų filmavosi patys vaikai, taip susipažindami su muziejuje saugomu paveldu, kartu tapdami projekto dalyviais ir kūrėjais. Kuriant knygą buvo nufilmuota daugiau kaip trys valandos medžiagos.
Knygos meniu pateikiamos šios temos: namai, asmens higiena, apranga, kasdienis gyvenimas, maistas, darbai, žaidimai, mokymasis, transportas. Kiekvieną temą reprezentuoja apibendrinantys nupiešti simboliai: namas, lėkštė su kiaušiniene, šviečianti lemputė ir pan. Atsistojus su „pele“ ant simbolio ir paspaudus jos klavišą, pasigirsta vaiko klausimas. Klausimai parinkti tokie, kurie yra aktualūs muziejuje apsilankantiems vaikams, tarkime, „Kaip seniau skalbė?“, „Ar tėveliams reikėjo eiti į darbą?“ Ką veikdavo vakarais? Televizoriaus juk nebuvo!”. Įgytas žinias galima pasitikrinti atliekant žaismingą testą.
Elektroninė knyga “Lietuvos etnografijos paveldas vaikams” skirta pradinių klasių moksleiviams, pedagogams, etnologams, muziejininkams – visiems, kurių veikla reikalauja šios srities pažinimo.
Knygos tikslas – prisidėti prie etnografijos paveldo populiarinimo, žinių apie jį sklaidos. Kaip edukacinę priemonę, ją patogu naudoti pamokose, įvairiuose užsiėmimuose arba susipažinti su pateikta medžiaga savarankiškai. Knygos autoriai tikisi, kad ši knyga bus įdomi ir patiems mažiausiems, dar net nemokantiems skaityti.

Sena VorutaSusiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra