Eksperimentinės archeologijos XI festivalis „Gyvosios archeologijos dienos Kernavėje“

Autorius: Data: 2010-01-10 , 07:33 Spausdinti

Š. m. liepos 4-6 d. vyks eksperimentinės archeologijos XI festivalis „Gyvosios archeologijos dienos Kernavėje“
 
Festivalio „Gyvosios archeologijos dienos Kernavėje“ šventėje bus demonstruojami:
 
Proistorės amatai
 
Muzikavimas, apeigos, ugnies išgavimo būdai: Jean-Loup Ringot* (Vokietija)
 
Neolitinių pintų dirbinių gamyba: Virginija Rimkutė, Agnieszka Rembialkovska (Lietuva)
 
Narvos ir pamarių kultūrų keramika: Dainius Strazdas, Elena Aleksejeva, Kristina Venckūnaitė, Laura Sodeikaitė (Vilniaus puodžių cechas, Lietuva)
 
Titnaginių dirbinių, akmeninių kirvių ir figūrėlių gamyba: Tomas Vosylius*, Tomas Sutkaitis (Lietuva)
 
Akmens amžiaus medžioklės įrankiai, titnago apdorojimas, ugnies išgavimas:
Algimantas Kensminas*, Aelita Kensminienė*, Tauras Kensminas (Lietuva)
 
Geležies amžiaus odos ir rago apdirbimas, lankų gamyba:
Tomas Abraitis, Algirdas Venckūnas, Tauras Grikšas, Daiva Samejauskaitė (Lietuva)
 
Bronzos gaminių liejimas, stiklo karoliukų gamyba: Zbigniev Dolski*, Iza Roechde (Lenkija)
 
Puodų lipdymas ir išdegimas, kaulinių dirbinių gamyba: Gytis Grižas* (Lietuvos nacionalinis muziejus), Vita ir Darius Vaitkevičiai*, Virginija ir Martynas Ostašenkovai* (Lietuva)
 
Archajiškų valgių gamyba: Daiva Luchtanienė* (Archeologijos projektų centras „Antiqua“), Aleksejus Luchtanas* (VU), Inga Martišauskytė* (Lietuvos Nacionalinis muziejus), Vitalija Ringytė (VPU), Austėja Luchtanaitė (Lietuva)
 
Arhajiškas gintaro apdirbimas: Ruslanas Aranauskas* (Lietuvos liaudies buities muziejus), Audinga ir Džiugas Aranauskai (Lietuva)
 
Kibirėlių iš liepos žievės gamyba: Audronė Šapaitė*, Birutė Salatkienė* (Šiaulių „Aušros“ muziejus), Vytautas Butvilas* (Lietuva)
 
Drevinė bitininkystė: Romas Norkūnas, Arūnas Vainalavičius, Dalia Blažulionytė (Dzūkijos nacionalinis parkas, Lietuva)
 
Titnaginių dirbinių gamyba, akmens amžiaus medžioklės įrankiai: Vitold ir Anna Migal, Voijciech ir Jacek Borkowski (Varšuvos archeologijos muziejus, Lenkija)
 
Žolininkystė: Malgožata Krasna-Korycinska, Robert Korycinski (Varšuvos archeologijos muziejus, Lenkija)
 
Keramikos konservavimas: Maria Kaminska-Kuzma, Agnieška Bart, Anna Gviazda (Varšuvos archeologijos muziejus, Lenkija)
 
Geležies lydymas iš balų rūdos: Wladyslaw Wėker, Tomasz Mayer (Varšuvos archeologijos muziejus, Lenkija), Gintautas Žaldarys (KTU, Lietuva)
 
Druskos garinimas: Piotr, Marek ir Elžbieta Skubič (Lenkija)
 
Lankininkai: Juras Visockis, Laimonas Kašinskas, Violeta Aleksandravičiūtė (Lietuvos šaudymo iš lanko asociacija, Lietuva/Lithuania)
 
Ankstyvųjų viduramžių amatai
 
Būgnijimas: Dariusz Pojawa, Wojciech Jurkiewicz (Lenkija)
 
Šaudymas iš katapultos ir arbaletų: Mikolaj, Denis ir Dymitr Kozariuk, Andzej Melcarek (Lenkija)
 
Žvejų stovyklavietė
 
Žvejybos įrankių ir luoto gamyba, indų iš meldų ir viksvų pynimas, vaikų žaidimai, muzikavimas: Alfreda Petrauskienė, Tereza Šakienė (Mindūnų žvejybos muziejus), Česlovas, Vilija ir Eitvilas Talačkos, Kristina Keturakytė, Gerda Gudienė, Rita Plėniūtė, Justina Želnytė, Tauras Mickevičius (Lietuva)
 
Senoji gyvulininkystė: Vytautas Ribikauskas, Birutė Zapasnikienė, Ina Skurdenienė (LVA Gyvulininkystės institutas), Jūratė Liolytė, Laura Želvytė (Lietuva)
 
Archajiškų muzikos instrumentų demonstravimas: Evaldas ir Daiva Vyčinai (Lietuva)
 
Archajiški muzikos instrumentai, muzikavimas, ragų muzika: Egidijus Virbašius* (Lietuvos Muzikos akademija, Lietuva)
 
XIII-XIV a. Kernavės miesto amatai
 
Viduramžių keramikos gamyba: žiedimas ir išdegimas: Mindaugas Rutkauskas*, Vygantas Vasaitis*, Jurgita Jasinskaitė*, Saulius Jankauskas*, Uršulė Gedaitė, Marija Karaliūtė (Amatų gildija, Lietuva)
 
Gaminiai iš beržo tošies, beržo tošies ornamentavimas raginiais spaudais: Raimonda ir Vytautas Ramanauskai* (Mažeikių muziejus), Gražina Vadišienė (Valstybinio Kernavės kultūrinio rezervato direkcija) (Lietuva)
 
Apavo gamyba, odos gaminiai: Dalia Grigonienė*, Dalia Vaičiūnienė* (Valstybinio Kernavės kultūrinio rezervato direkcija), Arūnas Puškorius (Amatininkų klubas „Dvaro meistrai“) (Lietuva)
 
Stiklo karoliukų gamyba: Justė Sviklienė*, Martynas Sviklas, Giedrius Cyrulis, Simas Aleksandravičius (Archeologijos projektų centras „Antiqua“) (Lietuva)
 
Medžio dirbinių gamyba: Saulius Česna*, Imantas Česna, Algirdas Verseckas*, Romas Bilinskas (Lietuva)
 
Siūlų ir audinių dažymas augaliniais dažais, veltinio vėlimas: Vasarė Ratkevičienė (Valstybinio Kernavės kultūrinio rezervato direkcija), Rūta Beganskaitė, Emilija Ratkevičiūtė, Deimantė Kanclerytė (Lietuva)
 
Audimas, vytinių juostų vijimas, verpimas, rūbų siuvimas: Valda Lapėnaitė* (Valstybinio Kernavės kultūrinio rezervato direkcija), Gustė Ilgūnaitė, Algė Matekūnaitė, Audronė Salatkaitė* (Lietuva)
 
Kiti amatai
 
Senoji medicina: Tauras ir Alma Mekai*, Zenona Šimaitienė*, Rolandas Minevičius* (KMU Medicinos ir farmacijos istorijos muziejus, Lietuva)
 
Senoji alaus gamyba: Ramūnas ir Erika Čižai (Lietuva)
 
Dūdmaišiai ir kauliniai muzikos instrumentai: Aleksandr Losj, Olga Šulpiankova, Todar Kaškurevič, Svetlana Klepikava, Volha Dzedovik, Dzianis Sukchi (Baltarusija)
 
Krivičių genties kiemas
 
Apžiesta keramika, valgis, medžio dirbiniai, apeiginis ugnies išgavimas, rašymas ant vaškuotų lentelių: Eleonora, Anastazija ir Valerij Zinkievič, Aleksandr ir Halina Kurban, Konstantin, Irina ir Jana Šidlovski, Liudmila ir Aleksandr Ščapila (Braslavo muziejų susivienijimas, Baltarusija)
 
Viduramžių daugmale
 
Ugnies išgavimas, svaidyklių, lankų, arbaletų gamyba, grūdų malimas ir duonos kepimas, verpimas, audimas, pynimas, virvių vijimas, avalynės gamyba, juvelyrika: Arturs Tomsons, Reinis Indans, Santa Jansone, Janis Svirksts, Andris Paukšens, Ugis Drava, Gundega Drava, Laura Raipale, Valdis Pinkis, Oskars Dinne, Renate Pinke-Silina („Senzeme“, Latvija)
 
Žiemgalių genties kiemas
 
Gaminių iš alavo liejimas, liejimo formų gamyba, puodų žiedimas: Baiba Vaska, Uldis Kalejs, Anna Ducmane (Latvija)
 
Sidabro ir bronzos gaminių liejimas, juvelyrika, audimas: Hester, Marleen ir Pim Schmeitz, Tom White (Olandija)
 
Vikingų kiemas: muzikos instrumentai, juvelyriniai gaminiai: Roy Theiltoft* (Danija) , Peter Vincelj (Kroatija)
 
Kalvystė, ginklų gamyba: Algis ir Martynas Stankai*, Maksimas Juozas Mickevičius* (Lietuva)
 
Skydų ir odinių šarvų gamyba: Tadas Dovidavičius, Ignas Reklaitis (Lietuva)
 
Bavarų kiemas: Mirjam Rettenbacher, Christian Rettenbacher, David Rettenbacher, Florian Peteranderl, Brigitte Steinmann (Vokietija)
 
Viduramžių miesto aikštė
 
Viduramžių Kernavės miesto istorijos pristatymas: Aleksejus Luchtanas* (VU, Lietuva)
 
Viduramžių Kernavės moters kostiumo pristatymas: Aleksejus Luchtanas* (VU), Indrė Kačerauskaitė (Lietuva)
 
Juvelyriniai gaminiai: Kazimieras Barišauskas* (Trakų istorijos muziejus), Evaldas Babenskas*, Ingrida Daraškevičiūtė, Lina Stančikaitė (Lietuva)
 
Rekonstruotų viduramžių kostiumų pristatymas (liepos 5 d.). Projekto autorė – Daiva Steponavičienė (Lietuva)
 
Viduramžių teismai ir bausmės: Manvydas Vitkūnas, Vaidotas Pakalniškis (Lietuva)
 
Viduramžių pirkliai
 
XII-XIII a. Rusios ginklai, kailiai, audiniai, buities dirbiniai: klubas „Ratnik“ (Rusija)

Dirbiniai iš rago ir odos, apranga ir papuošalai: Vojciech Smielecki, Slavomir Piasecki, Miroslaw Walczak, Mikolaj Maruszewski, Zbigniew Dzieržynski, Katarzyna Srama, Kamila Katafiasz,Grzegorz Dzieržynski, Chwist Jeny, Izabela Starukiewicz (Lenkija)

 
Keramika: Vygantas* ir Andrius Jazerskai (Lietuvos liaudies buities muziejus, Lietuva)
 
Juvelyriniai gaminiai: Vojciech ir Malgožata Kochman, Marta Dziubalska, Margaret Kocher, Scot King (Lenkija, Vokietija)
 
Vitražas: Katažyna Ampt, Karolina Zalevska, Sylvia Chomič (Lenkija)
 
Žibintai, kauliniai papuošalai, kailiai: Leonard Guslakov, Elžbieta Slota (Lenkija)
 
Archajiški žaidimai: Dalia Kiaulevičiūtė (Lietuva)
 
Muzikavimas dūdmaišiais ir ragais: Jonas Tumasonis, Adomas Jelinskas, Eimantas Šimulis, Mindaugas Grenda, Marius Kačiulis (Lietuva)
 
Viduramžių klajūnai: Algis, Steponas ir Sigita Breidokai (Lietuva)
 
Archeologinių tyrinėjimų pristatymas: Gintautas Vėlius, Dovilė Baltramiejūnaitė, Rokas Vengalis (Valstybinio Kernavės kultūrinio rezervato direkcija, Lietuva)
 
Viduramžių kovos
 
Viduramžių karybos klubai: „Varingis“ (Lietuva), „Jantar“ (Lenkija), „Ratnik“ (Rusija), „True Varing“ (Baltarusija)
 
Senoji muzika
 
Ansambliai: „Trys Keturiose“, „VISI“, „Atalyja“, Rugiaveidė su folkloro grupe „Sedula“*, „Kūlgrinda“, „Aisva“ (Lietuva), „Stary Olsa“, Todaro Kaškurevičiaus archajiškos muzikos grupė (Baltarusija)
 
*Amatai pristatomi eksperimentinės archeologijos klubo „Pajauta“ narių (Lietuva) www.pajauta.tinkle.lt
 
Apie klaidas ir netikslumus prašome pranešti: reklama@kernave.org
*Programa gali nežymiai keistis
 
FESTIVALIO PROGRAMA:
 
Liepos 4 d. (šeštadienis) 11-19 val.
 
10.45 – Festivalio dalyvių eisena

10.55
– Šventės atidarymas

11.00-19.00 – Amatų demonstravimas

11.00-19.00
– Archeologinių tyrimų pristatymas

11.40
– Archajiškos muzikos koncertas. Folkroko grupė „Stary Olsa“

11.30-12.30
– XIII-XIV a. Kernavės miesto istorijos, kasdieninio gyvenimo, moteriško kostiumo rekonstrukcijos pristatymas

11.30-13.00
– Archajiški žaidimai ir varžybos, muzikavimas

12.30-13.30
– Konkursai vaikams: geriausio lipdytinio puodo, šaudymo iš lanko, verpimo

12.40
– Ugnies išgavimo būdų pristatymas, apeigos, muzika

13.00-14.00
– XIII-XIV a. Kernavės miesto istorijos, kasdieninio gyvenimo, moteriško kostiumo rekonstrukcijos pristatymas

13.00 – Lietuvos tūkstantmečio knygų kelio per Lietuvą pristatymas („bibliobusas“ prie direkcijos pastato miestelio centre)


13.30
– Archajiškų muzikos instrumentų pristatymas

13.45
– Viduramžių teismo proceso ir bausmių pristatymas

14.00
– Viduramžių kovos

15.30-16.30
– XIII-XIV a. Kernavės miesto istorijos, kasdieninio gyvenimo, moteriško kostiumo rekonstrukcijos pristatymas

15.00
Archajiškos muzikos koncertas. Ansamblis „VISI“, Todaro Kaškurevičiaus archajiškos muzikos grupė

15.30 -16.30
– Konkursai vaikams: geriausio lipdytinio puodo, šaudymo iš lanko, verpimo Archajiški žaidimai ir varžybos, muzikavimas

16.00
– Rago apdirbimo ir tošies ornamentavimo pristatymas

16.30
– Sidabro gaminių liejimas

17.00 –
Viduramžių kovos

18.00-19.00
– Archajiškos muzikos koncertas. Ansambliai „Trys keturiose“, „Stary Olsa“
 
Liepos 5 d. (sekmadienis) 11-19 val.
 
11.00-19.00Amatų demonstravimas

11.00-19.00
– Archeologinių tyrimų pristatymas/Presentation of archaeological excavations

11.30-12.30
– XIII-XIV a. Kernavės miesto istorijos, kasdieninio gyvenimo, moteriško kostiumo rekonstrukcijos pristatymas

11.00-14.00
– Archajiški žaidimai ir varžybos, muzikavimas

11.30
– Ugnies išgavimo būdų pristatymas, apeigos, muzika

12.00
– Rekonstruotų viduramžių kostiumų pristatymas.

Archajiškos muzikos koncertas. Rugiaveidė su folkloro grupe „Sedula“

12.30-13.30
– Konkursai vaikams: geriausio lipdytinio puodo, šaudymo iš lanko, verpimo

13.15
– Sidabro gaminių liejimas

13.30-14.30
– XIII-XIV a. Kernavės miesto istorijos, kasdieninio gyvenimo, moteriško kostiumo rekonstrukcijos pristatymas

14.30
– Viduramžių kovos

14.40 –
Alavo gaminių liejimas

15.00
– Viduramžių teismo proceso ir bausmių pristatymas

16.00
– Archajiškos muzikos koncertas. Ansamblis „Kūlgrinda“

15.30
– Lipdytinės keramikos išdegimo pristatymas

16.30 –
Bronzos gaminių liejimas

17.00
– Viduramžių kovos

17.30
– Viduramžių žiestos keramikos gamybos ir išdegimo pristatymas

18.00
– Archajiškos muzikos koncertas. Ansamblis „Kūlgrinda“
 
Liepos 6 d. (pirmadienis) 11-19 val.
 
10.45 – Sveikinimas Valstybės dienos proga, valstybinės vėliavos pakėlimas (prie paminklo „Geležinis vilkas“)

11.00 – 19.00 – Amatų demonstravimas

11.00-19.00
– Archeologinių tyrimų pristatymas

11.30-12.30
– XIII-XIV a. Kernavės miesto istorijos, kasdieninio gyvenimo, moteriško kostiumo rekonstrukcijos pristatymas

11.40
– Ugnies išgavimo būdų pristatymas, apeigos, muzika

12.00-13.00
– Archajiški žaidimai, muzikavimas

12.20
– Archajiškų muzikos instrumentų pristatymas

12.30 – 13.30
– Konkursai vaikams: geriausio lipdytinio puodo, šaudymo iš lanko, verpimo Archajiški žaidimai, muzikavimas

12.40
– Sidabro gaminių liejimas

13.00
– Padėkos žodis festivalio rėmėjams

Archajiškos muzikos koncertas. Folkroko grupė „Atalyja“

13.45
– Viduramžių teismo proceso ir bausmių pristatymas

14.00
– Viduramžių kovos

14.50
– Bronzos gaminių liejimas

15.30-16.30 –
XIII-XIV a. Kernavės miesto istorijos, kasdieninio gyvenimo, moteriško kostiumo rekonstrukcijos pristatymas

15.00
– Archajiškos muzikos koncertas. Modernaus folkloro grupė „Aisva“, Todaro Kaškurevičiaus archajiškos muzikos grupė

16.00-19.00 – Archajiški žaidimai, muzikavimas

15.40
– Rago apdirbimo ir tošies ornamentavimo pristatymas

16.00
– Geležies lydymo iš balų rūdos pristatymas, lydymo krosnies ardymas

16.20
– Lipdytinės keramikos išdegimo pristatymas

16.40
– Viduramžių kovos

18.00
– Viduramžių žiestos keramikos gamybos ir išdegimo pristatymas

18.00-19.00
– Festivalio organizatorių padėkos žodis

Archajiškos muzikos koncertas. Folkroko grupė „Atalyja“
 
Bilieto kaina 10 Lt, vaikams iki 16 m. įėjimas nemokamas
 
Renginio organizatorius: Kernavės kultūrinio rezervato direkcija, Kerniaus g. 4a, LT-19172 Kernavė, Širvintų raj., tel.: (8 382) 47438, 47449, 47371, el. paštas: reklama@kernave.org, jonas.vitkunas@kernave.org

Dėl šventinės prekybos kreiptis į Kernavės seniūniją tel. 8 382 47350, mob. tel. 8 686 22618


Autobusų ir mikroautobusų tvarkaraštį rasite skyrelyje „Paslaugos ir pramogos“

Maloniai prašome keturkojus augintinius palikti namuose – šunys į festivalio teritoriją neįleidžiami

Nuotraukose:

1. Festivalio dalyvių eisena pro vartus
2. Viduramžių kovų akimirka
3. Ona mala girnomis
4. Puodžius žiedžia puodą

Sena Voruta



Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra