Ekskursija – garsų apsuptyje

Autorius: Data: 2010-01-10, 07:33 Spausdinti

Rokiškio krašto muziejaus ekskursijų vadovus jau kelias savaites pavaduoja nešiojamieji elektroniniai prietaisai – audiogidai.
 
Įraše skamba ir pasakojimai apie eksponatus, ir specialieji efektai. Arklio žvengimas ir kanopų kaukšėjimas, traukinio garsai, dvaro rūmuose skambėjusi muzika ir net dievadirbio Liongino Šepkos pandėliečių tarme skaitomi laiškai. Visa tai skamba iš audiogido ekskursijos po Rokiškio muziejų metu.
 
Pasakojimas trunka 3,5 valandos. Tačiau galima pasirinkti tik norimą informaciją, praleidžiant lankytojui neįdomius dalykus.
 
Profesionaliu autogidu naudotis labai paprasta. Jis pritaikytas ir silpnaregiams. Lankytojai labai patenkinti, nes ne visi gali sumokėti už gido paslaugas, o autogido aparatas įteikiamas nemokamai. Iš viso įsigijome 30 aparatų. Juose tekstai įrašyti lietuvių, latvių, rusų ir anglų kalbomis“, – sakė muziejaus vadovė Nijolė Šniokienė.
 
Rokiškio krašto muziejuje eksponuojama išskirtinė dievadirbio L. Šepkos darbų ekspozicija. Buvo sumanyta lankytojams pateikti ištraukas iš menininko laiškų, rašytų Dryžių pensione.
 
Tačiau paaiškėjo, kad ne taip lengva surasti žmogų, kuris nepriekaištingai mokėtų kalbėti pandėliečių tarme. Pagaliau Kupiškio rajone buvo surastas vyras, išlaikęs šią tarmę.
 
Jis buvo nuvežtas į vieną Vilniaus garso įrašų studiją, kur įskaitė reikiamus tekstus.
 
Pirmuosius profesionalius audiogidus 2006 metais įsigijo Grūto parkas.
 
Nuo 2007 metų vokiečių gamybos audiogidus nuomoja du Vilniaus turizmo informacijos centrai ekskursijoms po sostinės Senamiestį.
 
2009 metais audiogidus įsigijo Dviračių muziejus ir Ch. Frenkelio vila Šiauliuose.
 
„Lietuvos rytas“
 
muziejai.lt nuotr.
 
www.lrt.lt

Sena VorutaSusiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra