Ekonominis stabilumas ir socialinis teisingumas – pagrindinis uždavinys Vyriausybei

Autorius: Data: 2012-01-12 , 15:25 Spausdinti

Ketvirtadienis, 2012 m. sausio 12 d. (Vilnius).

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė su Ministro Pirmininko Andriaus Kubiliaus vadovaujama Vyriausybe aptarė svarbiausius 2012 m. darbus ir iššūkius bei būtiniausius sprendimus jiems įveikti.

Prezidentės teigimu, penkioliktoji Vyriausybė sunkmečiu suvaldė finansinę krizę, tačiau šalies ir toliau laukia įtempti metai bandant susidoroti su euro zonos skolų krizės pasekmėmis ir mažinti gilėjančią socialinę atskirtį. Didesnius šalies įsipareigojimus dėl fiskalinės drausmės numato naujas Europos šalių susitarimas, kurio perkėlimui į nacionalinę teisę reikia pradėti rengtis.

„Pirmiausia – būtina užtikrinti ekonominį stabilumą, todėl Vyriausybė turi laikytis finansinės drausmės, suvaldyti biudžeto deficitą ir vengti populistinių sprendimų prieš rinkimus“, – pabrėžė Prezidentė.

Stabilumas šalyje, pasak Prezidentės, priklausys nuo politinės valios priimant finansinę drausmę užtikrinančius sprendimus, nuo atsakingo biudžeto lėšų ir ES paramos naudojimo, efektyvaus valstybės turto valdymo, griežtesnės viešųjų pirkimų, mokesčių surinkimo ir monopolijų piktnaudžiavimo kontrolės.

Šalies vadovės teigimu, būtina ne tik stiprinti monopolijų šilumos ūkyje kontrolę ir atsakomybę už nesąžiningus veiksmus, bet ir sparčiau įgyvendinti energetikos projektus bei skatinti alternatyviosios energetikos plėtrą, todėl Seimo pavasario sesijoje būtina priimti suskystintų bn dujų terminalo ir Visagino AE statybos įstatymus.

Socialinės atskirties mažinimui, pasak Prezidentės, neužtenka grąžinti senatvės pensijas į prieškrizinį lygį, reikia skatinti žmones dirbti ir užtikrinti, kad darbas apsimokėtų, todėl būtina ieškoti galimybių didinti minimalų mėnesinį atlyginimą, mažinti biurokratinę naštą verslui.

Prezidentės teigimu, kova su korupcija, nebaudžiamumu ir neteisėtu praturtėjimu išlieka kaip vienas svarbiausių prioritetų teisėsaugos srityje. „Korupciniai nusikaltimai ir bandymai pelnytis Lietuvos žmonių sąskaita turi sulaukti griežto teisėsaugos institucijų atsako, todėl būtina stiprinti bendradarbiavimą tarp teismų, prokuratūros ir policijos, sparčiau nagrinėti bylas ir užkirsti kelią bandymams apeiti įstatymus“, – pabrėžė šalies vadovė.

Pasak Prezidentės, sutelktų atskirų ministerijų ir šalies diplomatijos pastangų šiemet reikia derybose dėl naujos ES finansinės perspektyvos.

Šalies karinio ir branduolinio saugumo stiprinimo klausimai turi būti aktyviai sprendžiami NATO viršūnių susitikime Čikagoje ir aukščiausio lygio susitikime Pietų Korėjoje. Šiais metais NB8 pirminininkaujanti Lietuva turi pasiruošti Baltijos ir Šiaurės šalių vadovų susitikimui Vilniuje balandžio 23 dieną.

Pasak šalies vadovės, paskutinius kadencijos metus kiekvienas ministras turėtų skirti ne pasirengimui naujiems rinkimams, o būtiniausiems sprendimams, kurie padėtų šaliai įveikti šiuos sudėtingus metus ir užtikrintų stabilumą.

Prezidentės spaudos tarnyba

www.lrp.lt

Daugiau informacijos:

http://www.delfi.lt/news/daily/lithuania/prezidente-ministerijos-siemet-turetu-privengti-egzotisku-kelioniu.d?id=54069647

Prezidentė Dalia Grybauskaitė , , , , , , , , , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra