Ekonomikos augimas – valdančiosios daugumos muilo burbulas?

Autorius: Data: 2012-11-09 , 10:36 Spausdinti

2012 m. lapkričio 8 d. Andriaus Kubiliaus Vyriausybės pateiktas šių metų patikslintas biudžeto projektas atskleidė akivaizdžią tiesą, kad karalius yra kur kas nuogesnis nei Lietuvos žmonėms bandė pademonstruoti valdančioji dauguma.

Vyriausybės jau ne pirmą mėnesį pučiamą muilo burbulą, neva ekonomika mūsų šalyje atsigauna, į biudžetą surankama daugiau mokesčių, paneigia Seimui pateiktos 2012 metų valstybės biudžeto ir savivaldybių biudžetų finansinių rodiklių patvirtinimo įstatymo pataisos.

Akivaizdu, kad valstybės biudžeto deficitas didės. Dėl įstatymo projekte siūlomų pakeitimų 2012 metų valstybės biudžeto asignavimai viršys pajamas 651,5 mln. litų, t. y. valstybės biudžeto deficitas būtų maždaug 43,5 mln. litų, arba 0,04 proc. BVP didesnis, nei patvirtintas priimant įstatymą“, – sakė Seimo LSDP frakcijos narys, socialdemokratų partijos lyderis Algirdas Butkevičius.

Pasak A. Butkevičiaus, valdančiosios daugumos akivaizdų nesugebėjimą susitvarkyti su finansais bei tinkamai planuoti išlaidų demonstruoja ir kiti biudžeto perskirstymo rodikliai – pritrūko lėšų elementariausiems valstybės poreikiams – iki metų pabaigos būtų pritrūkę pinigų socialinės paramos gavėjams.

90 mln. Lt papildomai siūloma numatyti, kad iki metų pabaigos be sutrikimų būtų finansuojama savivaldybėms priskirta valstybės funkcija mokėti išmokas socialinės paramos gavėjams.

Akivaizdu, kad dėl prasto dešiniųjų valdymo labai išaugo socialinės paramos gavėjų skaičius, todėl situacija daugelyje šalies savivaldybių yra tiesiog katastrofiška, todėl Vyriausybės pučiamas muilo burbulas apie gerėjančią ekonomiką tik eilinis pasityčiojimas iš Lietuvos žmonių“, – pastebėjo LSDP lyderis A. Butkevičius.

KK nuotr.

Vyriausybė , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra