EK teisės pažeidimų neįžvelgia

Autorius: Data: 2012-04-25 , 11:35 Spausdinti

Kaip praneša Lietuvos žinių agentūra BNS, Europos Parlamento Peticijų komitetas antradienį (2012-04-24) pradėjo nagrinėti Lenkijos piliečių Tomaszas Snarskis ir Jozefas Sloma peticijas dėl Lietuvos Švietimo įstatymo, kuriuo stiprinama lietuvių kalbos padėtis tautinių mažumų mokyklose. Peticijos teikėjai prašė išnagrinėti, ar įstatymas atitinka nediskriminavimo dėl pilietybės principą.

„Lenkų mažumos padėtis Lietuvoje blogėjo, ypač po to, kai Lietuva įstojo į ES“, – Peticijų komitete antradienį sakė T. Snarskis.

Jis skundėsi, kad lenkai Lietuvoje negali rašyti savo vardų ir pavardžių originalo kalba, o vietovardžiai turi būti rašoma tik lietuviškai. Pasak T. Snarskio, naujasis Švietimo įstatymas diskriminuoja lenkiškas mokyklas. Jo teigimu, taip pažeidžiamos ES vertybės.

Europos Komisija teisės pažeidimų neįžvelgia, o Lietuvos valdžios atstovai pabrėžė, kad peticijos autoriai klaidina europarlamentarus.

Posėdyje kalbėjusi Lietuvos Švietimo ir mokslo ministerijos atstovė atmetė lenkų priekaištus, sakydama, kad Lietuvos švietimo sistema unikali tuo, kad sudaro galimybes tautinėms mažumoms įgyti išsilavinimą gimtąja kalba nuo darželio iki aukštosios mokyklos.

www.punskas.pl

Europos Komisija (EK) , , , , , , , , , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra