EK Pirmininko kalba po susitikimo su LR Ministru Pirmininku

Autorius: Data: 2013-04-24 , 16:48 Spausdinti

Europos Komisijos Pirmininko José Manuel Barroso
kalba po susitikimo su
Lietuvos Respublikos Ministru Pirmininku Algirdu Butkevičiumi

 2013 m. balandžio 24 d., Briuselis

Labas rytas, ponios ir ponai,
Gerbiamas Ministre Pirmininke,

Labai vertinu šiandienos diskusijas su Lietuvos Respublikos Vyriausybe. Malonu susitikti su Lietuvos Respublikos Ministru Pirmininku Algirdu Butkevičiumi ir Lietuvos Vyriausybe bei Lietuvos valdžios institucijų aukšto rango atstovais.

Šis vizitas labai svarbus Lietuvai rengiantis pirmininkauti ES Tarybai antrąjį šių metų pusmetį. Šis susitikimas padėjo mums suderinti įvairius klausimus, tęsiant glaudų bendradarbiavimą pastaraisiais metais.

Per savo susitikimą su Ministru Pirmininku, o vėliau ir per Europos Komisijos narių susitikimą su Lietuvos Vyriausybe aptarėme dabartinę Europos Sąjungos darbotvarkę ir mūsų būsimą bendradarbiavimą Lietuvai pirmininkaujant ES Tarybai. Ministrai ir Komisijos nariai vėliau pratęs šias diskusijas.

Lietuva pirmininkaus ES Tarybai sudėtingomis ekonomikos sąlygomis ir ypatingu demokratinio kalendoriaus etapu.

Lietuva prie ES Tarybos vairo stos antrąjį šių metų pusmetį, t. y. paskutinius šešis mėnesius prieš 2014-uosius – Europos Parlamento rinkimo metus. Tai bus ypatingai sunkaus darbo ES Taryboje ir Europos Parlamente laikotarpis, nes artėja šio parlamentinio ciklo pabaiga. Todėl turime užbaigti jau pradėtus esminius teisėkūros procesus. ES Tarybai bus labai svarbu glaudžiai bendradarbiauti su Europos Parlamentu, o Europos Komisija, kaip visada, pasirengusi padėti.

Turėsime sparčiai ir atsakingai siekti pažangos keliose prioritetinėse srityse, kurias aptarėme ir šįryt:  

  • Susitarimo dėl ekonomikos augimo ir darbo vietų kūrimo įgyvendinimas,
  • bankų sąjungos kūrimas, įskaitant pasiūlymo dėl bendro bankų pertvarkymo mechanizmo, kurį Europos Komisija pateiks birželį, priėmimą,
  • ir 2014 m. tikslas baigti kurti energijos vidaus rinką.

Pasakysiu kelis žodžius apie Susitarimą dėl ekonomikos augimo ir darbo vietų kūrimo.

Manau, kad šis susitarimas suteiks postūmį Europos Sąjungos ekonomikos atkūrimui. Jame numatytas ekonomikos augimo skatinimo priemonių rinkinys ir 120 mlrd. eurų investicijos.

Kad susitarimas būtų sėkmingai įgyvendintas, reikia priimti Europos Komisijos pagal Bendrosios rinkos aktą pateiktus pasiūlymus. Be to, turime pasiekti įtikinamos pažangos vykdydami iniciatyvas pagal vadinamąjį II Bendrosios rinkos aktą. Kad atgaivintume Europos Sąjungos ekonomiką, būtina gilesnė ES vidaus rinkos integracija. Džiaugiuosi Ministro Pirmininko ir Lietuvos Vyriausybės pasiryžimu vykdyti šią užduotį.

Kalbant apie Europos Sąjungos daugiametę finansinę programą, reikia pasakyti, kad, darant prielaidą, jog dėl jos Europos Parlamentas ir ES Taryba sutars dar pirmininkaujant Airijai (toks yra tikslas), Lietuva taip pat turės atlikti didelį darbą, nes reikės sutarti dėl konkrečių teisės aktų ir politikos sričių, kad pasiektume tikslą pasirengti daugiametės finansinės programos vykdymui nuo 2014 m. pradžios. Manau, kad tai ypač svarbu Europos šalims, kurioms reikalinga Europos Sąjungos struktūrinių fondų parama, – ir ne tik pažeidžiamiausioms šalims, bet apskritai sanglaudos šalims. Todėl norėčiau paraginti Tarybą ir Parlamentą tęsti derybas, kad ši daugiametė finansinė programa būtų parengta įgyvendinti sutartu laiku.

Politikos srities, kuriai reikalingas finansavimas, pavyzdys yra Rytų partnerystė. Žinau, kad ši sritis labai svarbi ES Tarybai pirmininkausiančiai Lietuvai. Pritariu nuomonei dėl Rytų partnerystės svarbos. Kitas Rytų partnerystės aukščiausio lygio susitikimas vyks Vilniuje lapkričio mėn. Sunkiai dirbame, kad jis būtų sėkmingas ne tik pirmininkausiančiai Lietuvai, bet, žinoma, ir Europai – turiu omenyje Europos Sąjungą ir mūsų Rytų partnerystės šalis partneres. Sveikinu Lietuvos siekį šiai labai svarbiai Europos Sąjungos politikos sričiai suteikti naują postūmį.

Taip pat pritariu Lietuvai, kuri į pirmininkavimo prioritetus įtraukė svarbius energetikos srities klausimus:

  • energijos vidaus rinkos sukūrimas 2014 m.,
  • didesnės investicijos į modernią transeuropinę energetikos infrastruktūrą
  • ir siekis, kad mūsų energetikos politika sustiprintų ES konkurencingumą.

Šiuo požiūriu labai svarbus bus gegužės mėnesį vyksiantis Europos Vadovų Tarybos susitikimas, ir esu tikras, kad Lietuva padarys viską, ko reikia, kad būtų sukurta labai stipri energetikos politika.

Taip pat kalbėjome apie padėtį Lietuvoje. Dar kartą patvirtinau, kad Europos Komisija remia Lietuvos siekį visiškai integruotis į ES Baltijos jūros regiono energetikos infrastruktūrą.

Aptarėme ir Lietuvos ekonominę bei fiskalinę padėtį. Sutarėme, kad fiskalinis konsolidavimas ir struktūrinės reformos yra būtinos tvaraus augimo ir darbo vietų kūrimo sąlygos. Be to, jos padės Lietuvai pasiekti tvarią konvergenciją ir įsivesti eurą.

Pasveikinau Ministrą Pirmininką su Lietuvos ketinimu įsivesti eurą 2015 m. ir pažadėjau glaudžiai bendradarbiauti siekiant šio tikslo.

Bendradarbiaukime kurdami stipresnę Europą. Po šiandienos susitikimo nuoširdžiai tikiu, kad Lietuvos Vyriausybė gerai pasirengusi. Manau, kad tikslų sieksime ryžtingai. Esu tikras, kad Lietuvos pirmininkavimas ES Tarybai padės mums įgyvendinti tikslus.

Tikiuosi vaisingo bendradarbiavimo Lietuvai rengiantis pirmininkauti ES Tarybai ir pirmininkaujant. Mus pakvietė atvykti į Vilnių Lietuvai pradėjus pirmininkauti, liepos pradžioje. Žinoma, atvyksime ir pratęsime sėkmingas šiandienos diskusijas.

Dėkoju už dėmesį.

Spaudos ir informacijos skyrius Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje, Gedimino pr. 16, LT-01103 Vilnius, tel: +370 5 2313186, fax: +370 5 2313192

AFP/Scanpix nuotr.

Nuotraukoje: A. Butkevičius ir J. M. Barroso

Lietuva - Belgija , , , , , , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra