EK paskelbė visoje ES atliktų arklienos DNR ir fenilbutazono likučių nustatymo tyrimų rezultatus

Autorius: Data: 2013-04-17 , 09:41 Spausdinti

Europos Komisija paskelbė visoje ES atliktų arklienos DNR ir fenilbutazono likučių nustatymo tyrimų rezultatus: grėsmės maisto saugai nėra, tačiau ateityje bus taikomos griežtesnės sankcijos už neteisingą produktų ženklinimą

Kilus arklienos skandalui, Europos Komisija užsakė ir bendrai finansavo arklienos DNR ir fenilbutazono likučių nustatymo tyrimus visoje Europos Sąjungoje. Tyrimo metu arklienos DNR rasta mažiau kaip 5 % tirtų produktų, o fenilbutazono – veterinarinio vaisto nuo uždegimo ir skausmo – likučių rasta maždaug 0,5 % tirtos arklienos.

Visoje ES atliktų tyrimų programos tikslas buvo dvejopas: atlikti vartotojams skirto maisto produktų, paženklintų kaip jautienos produktai, tyrimus siekiant nustatyti, ar juose nėra etiketėse nenurodytos arklienos, ir nustatyti, ar arklienoje nėra fenilbutazono likučių. Europos Komisija padengė 75 % tyrimų išlaidų.

Už tyrimus atsakingos nacionalinės institucijos (Lietuvoje – Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba). 27 ES valstybėse narėse kompetentingos institucijos atliko 7 259 tyrimus (4 144 tyrimai buvo skirti arklienos DNR nustatyti, 3 115 – fenilbutazono likučiams nustatyti). Iš jų 193 tyrimai parodė teigiamus arklienos DNR rezultatus (4,66 %), o 16 – teigiamus fenilbutazono likučių rezultatus (0,51 %). Lietuvoje kompetentinga institucija atliko 53 arklienos DNR nustatymo tyrimus (iš jų teigiami buvo 4) ir 5 fenilbutazono nustatymo tyrimus (teigiamų nenustatyta). Be to, valstybės narės pranešė, kad arklienos DNR nustatymo tyrimus atliko ir maisto ūkio subjektai (gamintojai, perdirbėjai ir platintojai). Iš 7 951 tokio tyrimo arklienos DNR nustatyta 110 atvejų (1,38 %). Lietuvoje maisto ūkio subjektai atliko 13 arklienos DNR nustatymo tyrimų (vieno iš jų rezultatai buvo teigiami).

Daugiau informacijos:

http://ec.europa.eu/lietuva/ziniasklaidai/15042013_arkliena_lt.htm

Šiuos ir kitus pranešimus galite rasti internete adresu:

http://europa.eu/press_room/index_en.htm

http://europa.eu/rapid/recentPressReleasesAction.do?guiLanguage=en&hits=500

Spaudos ir informacijos skyrius, Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje, Gedimino pr. 16, LT-01103 Vilnius, tel: +370 5 2313186, fax: +370 5 2313192

AFP/„Scanpix“ nuotr. 

Nuotraukoje: Apdirbama skerdiena

Europos Komisija (EK) , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra