EK: ekonominis augimas ilgai nesitęs

Autorius: Data: 2010-01-10, 07:33 Spausdinti

„EU Observer“ praneša, kad ES BVP laipsniškai kils, bet daugeliui šalių narių teks išgyventi sudėtingus procesus.

EK posėdyje buvo kalbama apie ekonominį atsigavimą Europos Sąjungoje (ES) ir euro zonos daromą progresą.

Vidinis ES BVP, spėjama, pakils 1,7 proc. 2011 m. ir 2 proc. 2012 metais.

ES ekonomikos vadovas Ollis Rehnas sakė: „Ekonominis atsigavimas yra nepastovus ir daugelis šalių narių išgyvena sudėtingą prisitaikymo ir sureguliavimo procesą“.

Tačiau, staigus augimo šoktelėjimas antrame 2010 m. ketvirtyje buvo išimtis ir jis ilgai nesitęs, visų pirma, dėl silpnos globalios paklausos ir Europos įtakos dingimo.

Atsigavimas yra laipsniškas ir nevienodas tarp šalių narių. Nežinomybė yra labai didelė. Globalioje ekonominėje aplinkoje daug rizikų, teigiama „EU Observer“.

Krizė susilaukė negatyvaus grįžtamojo atsako. Atsigavimui į ratus kaišiojami pagaliai. Veikia šiokie tokie gelbėjimo iš krizės mechanizmai, atsiranda normalizavimosi pinigų rinkose ženklų, skolinama atsigaunančiam privačiam sektoriui.

Vis dėlto ateityje laukia didelis nedarbas. Ekonomikos pakilimas gana pastebimas Vokietijoje. Čia tinka ekonominės homeopatijos pavadinimas.

Pietų Europos valstybių ekonomikos krenta 5 proc., o vokiečių atlyginimai kyla 5–7 proc. per metus. Kaip ir homeopatiniai vaistai medicinoje – valdžios žmonės neturi ekonomikai realios įtakos.

www.bernardinai.lt

Sena VorutaSusiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra