Eik ten, kur eina laisvė

Autorius: Data: 2013-01-04 , 10:47 Spausdinti

Pasvalio Lėvens pagrindinės mokyklos istorijos mokytoja metodininkė Vlada ČIRVINSKIENĖ, Pasvalys

Geroji patirtis 2012 m. sausis

Prieš 21-erius metus mūsų šalyje buvo juntama nepaprasta vienybė ir susitelkimas bendram tikslui – kovai už Lietuvos Laisvę. Beginkliai žmonės, suvažiavę iš visos Lietuvos, dainuodami patriotines dainas ir degdami meile Tėvynei, drąsiai stojo prieš geležinį sovietų agresorių. Su trispalvėmis rankose skanduodami žodžius „Lietuva, Laisvė“, jie apjuosė ir saugojo strategiškai svarbius Lietuvos objektus. Lietuva, nors ir netekusi savo vaikų (kai kurių labai jaunų), atlaikė siautėjančio agresoriaus smurto atakas.

Tą žiemą stingdančiame šaltyje vien laužų šildomas jaunimas drąsiai ir ištvermingai ilgas dienas budėjo prie Parlamento. Jaunuoliai stojo į savanorių pajėgas. Vaikai piešė ir kabino savo piešinius ant barikadų prie Parlamento, rašė laiškus Lietuvai, nešė savo karinius žaislus.

Mūsų mokyklos bendruomenė kartu su kraštotyros būreliu „Gimtinė“ aktyviai atsiliepė į Laisvės gynėjų dienos 21-erių metų paminėjimą. M mokiniai buvo ne tik stebėtojais, bet ir istorijos kūrėjais.

Vienas iš didžiausių šios svarbios dienos akcentų – aktyvus dalyvavimas visuotinėje pilietinėje akcijoje „Atmintis gyva, nes liudija“. Sausio 13-ąją 8.00 val. mokyklos languose jau penktą kartą sužibo atminimo žvakutės laisvės gynėjams. Jas uždegė mokiniai kartu su mokytojais bei kitais mokyklos darbuotojais. Laisvės gynėjų atminimas buvo pagerbtas tylos minute ir malda. Po akcijos klasėse prasidėjo pamokos, skirtos Laisvės gynėjų dienai: „Laisvė – Dievo dovana“, „Laisvės medžiai“, „Laisvės gynėjai“, „Sausio 13-oji“. Visų lūpose skmabėjo ,,Tautiška giesmė“ bei dainos apie kareivėlį, Lietuvą.

Šių pamokų metų mokytojai bei mokiniai pasakojo savo, tėvų, senelių, giminaičių, pažįstamų prisiminimus apie šių dienų įvykius, stebėjo kaip plazda žvakučių liepsnelės mokyklos bei įvairiose miestų ir vietovių vietose vienu metu, tarsi primindamos mūsų tautos vienybės giją 1991m. sausio 13-ąją dieną.

6b, 7a, 7b, 8a, 8c klasėse vyko atviros istorijos–muzikos–psichologijos integruotos pamokos. 6b klasės mokiniai pristatė savo kūrybinius darbus „Laisvės medžiai“ bei savo parengta medžiaga nuoširdžiai atskleidė Sausio 13 dienos svarbą mūsų tautos gyvenime.

Pamokose buvo rodoma dokumentinė medžiaga apie Laisvės gynėjus, buvo prisiminti mokyklos renginiai, skirti Laisvės gynėjų dienos dvidešimtmečiui 2011 metais. Klasėse mokiniai rašė rašinius, mintis apie laisvę, piešė piešinius šia tema.

Kraštotyros būrelis „Gimtinė“ bei mokyklos mokiniai ir mokytojai klasės parengė parodas Laisvės gynėjams. O pertraukų metu skambėjo daina ,,Laisvė“.

Šios svarbios datos renginai dar kartą mums priminė, kad netekti laisvės, tai reiškia netekti galimybės augti, tobulėti. Mūsų tautos laisvė išpirkta žmonių gyvybėmis, todėl reikia puoselėti istorinę atmintį bei patriotiškumą.

Autorės nuotr.

Nuotraukose:

1-5. Akcijos „Atmintis gyva“ akimirkos Pasvalio Lėvens pagrindinėje mokykloje. Paroda „Laisvës medžiai“

6. 7. 6 b. klasės mokiniai dalyvavo atviroje pamokoje „Laisvės medžiai“

Sausio 13-oji , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra