Edukacinės pamokos Pasvalio Krašto muziejuje

Autorius: Data: 2016-02-20 , 16:53 Spausdinti

Pasvalio Lėvens pagrindinės mokyklos 5 b.klasės mokiniai edukacinės pamokos „Senieji amatai“ dalyviai. Kupiškio Povilo Matulionio progimnazija, mokyklos kiemelis. 2015 m. Aut. nuotr.

Vlada ČIRVINSKIENĖ, Pasvalio Lėvens pagrindinės  mokyklos istorijos mokytoja – metodininkė, www.voruta.lt

Muziejus – artima mokyklos kultūros įstaiga, ypač didelį dėmesį skirianti edukacinei veiklai bei gyvenamosios vietovės istorijos gilesniam pažinimui.

Pasvalio Lėvens pagrindinės  mokyklos 6 b klasės mokiniai, pasibaigus I –jam mokslo metų pusmečiui, apsilankė Pasvalio Krašto muziejuje. Pirmiausiai vyko ekskursija, kurios vadovė Rasa Lalaitė išsamiai ir vaizdžiai supažindino su Pasvalio miesto įkūrimo  XVII a. istorijos įvykiais. Po to muziejininkai – Vida Dodienė ir Paulius Ramanauskas visus pakvietė į  edukacinę pamoką  „Pasisiūsiu batukus ir keliausiu“.   Šios pamokos metu mokiniai susipažino su batsiuvystės tradicijomis Lietuvoje, su tradiciniu Šiaurės Lietuvos apavu. Linksmai ir su užsidegimu mokiniai darbavosi dėdės ir tetos batsiuvių dirbtuvėlėje. Visi mokėsi raukti nagines.  Darbas sekėsi puikiai,  nes kiekvienam į pagalbą atskubėdavo dirbtuvėlės šeimininkai. Pabaigę darbus, visi  nuotaikingai demonstravo naujų batų porą. Visiems pamokos dalyviams buvo įteikti liudijimai apie sėkmingai baigtą mokslą ir įgytą batsiuvio specialybę.  Šios klasės mokiniai dar yra dalyvavę ir kitose edukacinėse pamokose: „Bitinkystė“, „Slaptoji mokykla“.

 Mokiniams lankytis muziejuje labai patinka nes čia užsiėmimai vyksta netradicinėje ir  įdomioje aplinkoje. O tai suteikia naujų įspūdžių, padeda suprasti, kad muziejus – istorijos ir mokslo šaltinis.

Muziejininkė Rasa Lalaitė vaizdžiai supažindina mokinius su Pasvalio miesto istorija

Pasvalio Lėvens pagrindinės mokyklos 6 b. klasės mokiniai edukacinėje pamokoje „Pasisiūsiu batukus ir keliausiu…“. Pasvalio Krašto Muziejus. 2016 m.

Tautodailininkė Laimutė Trinkūnienė  iš Pasvalio supažindina kupiškėnus su savo meno dirbiniais. 2015 m.

Kultūra , , , , ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra