E.Nekrošiaus „Dieviškoji Komedija” pavergė Lenkijos profesionalus

Autorius: Data: 2014-05-27 , 17:20 Spausdinti

Praėjusį savaitgalį Lenkijos mieste Torunėje prasidėjo 22-asis Tarptautinis teatro festivalis „Kontakt“. Tai neabejotinai vienas reikšmingiausių teatrinių forumų Rytų Europoje. Tradiciškai kaimyninės šalies teatralai skiria išskirtinį dėmesį Lietuvos teatrui ir kiekvieno festivalio programoje būna parodomas bent vienas mūsų šalyje sukurtas spektaklis.

Šiemet garbę pradėti festivalį „Kontakt“ rengėjai patikėjo Vilniaus Teatrui „Meno Fortas“ Eimunto Nekrošiaus spektakliu „Dieviškoji Komedija“, sukurtu pagal Dantės Alighieri poemą. Torunės festivalis yra vienas iš nedaugelio festivalių sudarantis galimybę susirinkti ir žiūrėti, bei vertinti rodomus spektaklius visam būriui aplinkinių šalių kritikų, teatrologų, festivalių rengėjų. Todėl vaidinti čia nėra paprasta. Jauki, bet nedidukė Wilamo Horzycos teatro salė praktiškai būna užpildyta kviestinių svečių. O bilietus į likusias vietas salėje dažniausiai irgi išperka ne atsitiktiniai žiūrovai. Šiemet festivalio rengėjai džiaugėsi į Nekrošiaus spektaklį bilietus pardavę per pusantros valandos.

„Dieviškoji Komedija“ – spektaklis orientuotas į didesnę sceną ir didesnę salę, tačiau jautrios ir subtilios Rolando Kazlo, Vaido Viliaus, Remigijaus Vilkaičio ir jaunųjų „Meno Forto“ artistų vaidybos dėka, auksu išpuoštoje Torunės teatro salėje jis įgavo naujos, kamerinės ir emocionaliai paveikios energijos. Ir nors paties spektaklio metu iš salės buvo juntamas tik įdėmus, analitinis profesionalių žvilgsnių dėmesys, po spektaklio įnoringa teatralų auditorija apdovanojo lietuvių aktorių ir režisieriaus pastangas prapliupusiomis ovacijomis.

Tradiciškai po spektaklio „Kontakt“ festivalyje rengiami susitikimai su žiūrovais. Dažnai šie aptarimai virsta sudėtingomis diskusijomis, kurių metu žurnalistai, kritikai, kolegos teatralai demonstruoja savo erudiciją, negailėdami spektaklio kūrėjų. Jų metu gali išgirsti ne tik supratimą ar norą išsiaiškinti spektaklio kūrimo ar estetines detales, bet ir ne visada nuoširdžių priekaištų ir kritikos. Todėl ir šiemet „Meno Forto“ kūrybinė grupė, dalyvavusi susitikime, buvo pasirengusi viskam. Moderatorius susitikimą pradėjo pasidžiaugdamas, kad šiųmetis „Meno Forto“ spektaklis yra jubiliejinis, dešimtasis, Eimunto Nekrošiaus sceninis kūrinys parodytas „Kontakt“ programoje. O jau po kelių konkrečių klausimų apie pasirinktą medžiagą ir naudotą spektaklyje lietuvišką Dantės teksto vertimą, Lenkijos žiūrovai vienas po kito kėlė rankas ir laukė mikrofono norėdami išsakyti savo susižavėjimą lietuvių spektakliu. Ir reikia pripažinti, kad tai nebuvo tuščia panegirika ar ditirambai, o labai gilios, solidžios, spektaklio esmines vertybes suvokusių ir pajutusių, dėkingų žiūrovų mintys. Lietuvių teatralams beliko tik dėkoti už komplimentus ir įvertinimą. „Dieviškąją Komediją“ stebėjo ir specialiai į Torunę atvykęs, vienas iškiliausių šių dienų Lenkijos kompozitorius Pawel Szymanski’s, kurio operą “Qudsja Zaher” pernai E.Nekrošius pastatė Varšuvos Didžiajame teatre.

„Dieviškosios Komedijos“ jau laukia Kaliningrado žiūrovai, kur „Meno Fortas“ regioninės filharmonijos kvietimu viešės Birželio viduryje. Su Lietuvos žiūrovais „Meno Fortas“ atsisveikins vasaros atostogoms jau šią savaitę, Gegužės 29 dieną, naujausiu E.Nekrošiaus spektakliu „Jobo Knyga“ „Menų spaustuvės“ salėje.

Tauras Čižas

tauras@menofortas.lt

 

 

Kultūra , , , , , , ,Komentarai


Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra
www.cutestockfootage.com