E. Masiulis: palūkanos kitąmet nebus apmokestinamos

Autorius: Data: 2011-12-19 , 13:32 Spausdinti

Justina JURŠYTĖ

Vyriausybė teikdama išvadas nebesiūlys įtraukti palūkanų apmokestinimo kaip galimo pajamų šaltinio į kitų metų biudžetą, teigia Liberalų sąjūdžio vadovas ir susisiekimo ministras Eligijus Masiulis. Dėl šio mokesčio buvę atsiradę nesutarimai tarp valdančiosios koalicijos narių nesutarimai tarp valdančiosios koalicijos narių .

„Vyriausybė teikdama išvadas dėl kitų metų biudžeto palūkanų apmokestinimo nemato kaip papildomo valstybės pajamų šaltinio ir tie 50 mln. litų, kurių buvo tikimasi apmokestinus palūkanas, nėra įtraukti į būsimas valstybės pajamas“, – po Vyriausybės pasitarimo pirmadienį, 2011 m. gruodžio 19 d., žurnalistams sakė E. Masiulis.

Anot jo, vietoje palūkanų apmokestinimo bus siūloma padidinti valstybės valdomų energetikos ir transporto įmonių dividendų planą 50 mln. litų.

„Metai baigėsi, tie metai yra neblogi energetikos ir transporto įmonėms ir manau, kad rasime tuos pinigus“, – sakė E. Masiulis. Jeigu tokiam planui pritars ir Seimas, iš viso valstybės valdomos įmonės, anot ministro, turės į kitų metų biudžetą įmokėti apie 600 mln. litų.

Praėjusią savaitę po pateikimo Seimas pritarė pasiūlymui apmokestinti visas gyventojų gautas palūkanas už vertybinius popierius bei kitiems asmenims suteiktas paskolas. Pagal pateiktą pasiūlymą, mokėti mokesčius valstybei tektų tik tuomet, jei per metus pajamos iš palūkanų viršytų 200 litų.

Valstybinės mokesčių inspekcijos duomenimis, 2010 m. gyventojams buvo išmokėta daugiau nei 350 mln. litų įvairių rūšių neapmokestinamųjų palūkanų. Faktiškai gaunamų palūkanų suma yra dar didesnė, nes tiek gyventojai, tiek palūkanas išmokantys asmenys privalo deklaruoti tik 10 tūkst. litų sumą viršijančias palūkanas.

Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratai, Liberalų sąjūdis bei Liberalų ir centro sąjunga ieškodami trūkstamo 1, 2 mlrd. litų kitų metų biudžetui sutarė mažinti pervedimus į privačius pensijų fondus iki 1,5 proc., įvesti prabangaus nekilnojamo turto (NT) mokestį , o automobilių mokesčio svarstymą nukėlė į pavasarį. Sumažintos pensijos turėtų būti visiškai atkurtos nuo sausio.

K. Čachovskio nuotr.

www.delfi.lt

Nuotraukoje: Iš k.: A. Kubilius ir E. Masiulis

Vyriausybė , , , , , , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra