E. Barauskienės romanas „Amžinasis keleivis Abraomas iš Kulvos“

Autorius: Data: 2010-01-10, 07:33 Spausdinti

Maloniai kviečiame į susitikimą su Klaipėdos krašto mokytoja, rašytoja, kraštotyrininke, visuomenės veikėja, priekuliške Edita Barauskiene š. m. gegužės 15 d., 11 val. (šeštadienį) Vilniuje.
 
Susitikimo metu bus aptartas naujausias rašytojos romanas „Amžinasis keleivis Abraomas iš Kulvos“ (Vilnius: „Versus aureus“, 2009), prisimintos kitos autorės parašytos ar sudarytos knygos, atlikti darbai.
 
Dalyvaus Lietuvos evangelikų liuteronių vyskupas Mindaugas Sabutis, doc. habil. dr. Dainora Pociūtė-Abukevičienė
 
Susitikimas vyks Vilniaus ev. liuteronų bažnyčios „Sandoros“ salėje (Vokiečių g. 20, Vilnius)
 
Šiame romane pasakojama vieno iš lietuvių raštijos pradininkų Abraomo Kulviečio gyvenimo istorija. Įgijęs žinių Liuveno, Vitenbergo, Sienos universitetuose, A. Kulvietis grįžta jų skleisti į Vilnių. Čia, karalienės Bonos globojamas, įsteigia mokyklą būsimiems studentams rengti. Persekiojamas dėl skleidžiamų reformacijos idėjų palieka Vilnių ir vyksta į Karaliaučių, kuriame kunigaikščiui Albrechtui padeda kurti universitetą, jame dėsto graikų bei hebrajų kalbas. Autorė atskleidžia ne tik tvirto, savo tikslo siekiančio intelektualo, bet ir jautraus, abejojančio, vidinių prieštaravimų blaškomo žmogaus dramą. Iš Kulvos į pasaulį išėjęs mokytis ir jį keisti, į Kulvą Abraomas ir sugrįžta – palaužtas ligos, bet tvirtai tikėdamas nuveiktų savo darbų reikalingumu bei svarba.
 
Už šį romaną E. Barauskienei paskirta Amerikos lietuvių tautinės sąjungos Lietuvos tūkstantmečio jubiliejaus minėjimo premija. Rašytoja yra pelniusi Ievos Simonaitytės premiją už Mažosios Lietuvos krašto etnokultūros puoselėjimą.
 
Šaltinis: http://www.versus.lt/lt/Knygos/Versus-aureus-knygos/Grozine-literatura/Suaugusiems/Amzinasis-keleivis-Abraomas-is-Kulvos
 
Edita Barauskienė-Kurpreikšytė (g. 1941 m. birželio 28 d. Virkytuose, Švėkšnos seniūnija), pedagogė, kraštotyrininkė, rašytoja. 1960 m. baigė Saugų vidurinę mokyklą. 1960-1961 m. dirbo mokytoja Saugose ir Pašyšiuose. 1961-1966 m. mokėsi VPI, kur įsigijo biologijos mokytojos specialybę. 1966-1967 m. mokytojavo Šakiuose. Nuo 1967 m. mokytojauja Priekulės I. Simonaitytės vidurinėje mokykloje.
 
2003 m. I. Simonaitytės mokykloje įkūrė istorijos, etnografijos muziejų.
 
1998 m. išleido knygą apie rašytoją Ievą Simonaitytę „Vyžeikių karalienė“2004 m. – tos knygos penkias noveles atskira knyga vokiečių kalba „Sand vom Memelland“2006 m. sudarė ir išleido pasakojimų knygą „Mažas miestelis prie didelio kelio“, kurioje didesnė dalis straipsnių jos pačios parašyta. Tai knyga apie Priekulės istoriją, jos žmones bei pokario įvykius Klaipėdos krašte. 2007 m. išleido knygos antrąją dalį „Prisiminimai ir kūryba. Priekulė“. 2007 m. – istorinį romaną apie Martyną Mažvydą „Žodi, nekrisk ant akmens“.
 
Klaipėdos krašto gamtosaugos ir paveldo apsaugojimo klausimais rašo Klaipėdos ir šilutės rajonų laikraščiuose; savo kūrybą yra skelbusi Klaipėdos rajono laikraštyje, savaitraštyje „Literatūra ir menas“, žurnale „Tarybinė moteris“, almanache „Baltija“.
 
1999 m. už knygą „Vyžeikių karalienė“ gavo klaipėdos apskrities administracijos įsteigtą I. Simonaitytės literatūrinę premiją, 2006 m. už Mažosios Lietuvos krašto etnokultūros puoselėjimą – Agluonėnų seniūnijos įsteigtą I. Simonaitytės premiją. 2008 m. tapo Martyno Jankaus Mažosios Lietuvos kultūros paveldo premijos laureate ir Gargždų miesto garbės piliete. 2009 m. už romaną „Amžinasis keleivis Abraomas iš Kulvos“ paskirta Amerikos lietuvių tautinės sąjungos Lietuvos tūkstantmečio jubiliejaus minėjimo premija.
 
Šaltinis: http://lt.wikipedia.org/wiki/Edita_Barauskien%C4%97
 
Nuotraukoje: Romano viršelis

Sena VorutaSusiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra