Dzūkijos regione geriausia Metelių regioninio parko komanda

Autorius: Data: 2013-10-18 , 10:40 Spausdinti

2013 m. spalio 16 d. Dzūkijos nacionalinio parko ir Čepkelių valstybinio gamtinio rezervato direkcijoje vyko viktorinos „Pažink saugomas teritorijas“ II-as turas.

Viktorina, supažindinanti mokinius su Lietuvos saugomomis teritorijomis, šįmet startavo pirmą kartą. Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba prie AM parašė viktorinos nuostatus ir kuravo visus tris viktorinos „Pažink Lietuvos saugomas teritorijas“ turus. I-as turas vyko kiekvienoje saugomoje teritorijoje, II-as buvo organizuotas regionuose, o III-as dar vyks Vilniuje. Suvažiuos geriausios Aukštaitijos, Dzūkijos, Mažosios Lietuvos, Suvalkijos ir Žemaitijos moksleivių komandos.

Dzūkijos regiono saugomų teritorijų atstovai susirinko į Merkinę. Į jaukią parodų salę atskubėjo penkios komandos po penkis mokinius, atstovaujančius Dzūkijos nacionalinį bei Aukštadvario, Dieveniškių, Metelių, Veisiejų regioninius parkus.

Nuo pat ryto Merkinėje šurmuliavęs gražus jaunų žmonių būrys prieš viktoriną buvo puikiai nusiteikę, pasirengę pristatyti savo atstovaujamus parkus. Moksleiviai šiltai sutiko komisijos narius ir pirmininką Žuvinto biosferos rezervato direktorių, žinoma gamtininką Arūną Pranaitį. Sveikinimo žodį taręs Dzūkijos nacionalinio parko direkcijos Gamtos skyriaus vedėjas dr. Mindaugas Lapelė linkėjo sėkmės, o jo prisimintas pasakojimas apie medį, kuris prakalbėjęs pirmiausia pasakytų savo pavadinimą, linksmai nuteikė, kiek įsitempusius komandų narius.

Išklausę Marcinkonių Lankytojų centro vedėjos Linos Černiauskienės apie viktorinos tvarką dalyviai pradėjo savo komandų pristatymus. Komandos stebino savo žiniomis, išradingumu ir kūrybiškumu. Veisiejų komanda apie savo gimtąjį prabilo tarmiškai, o meteliškių kolektyvas nustebino išradinga vaidyba. Nenusileido ir kitos komandos. Po kūrybinio konkurso visi pasirengė rimtam „proto mūšiui“, kuris patikrino mokinių žinias apie nacionalinius bei regioninius parkus, žymiausias lankomas vietas, gamtos ir kultūros paveldą. Buvo ir vienas praktinis klausimas, kuris „įklampino“ komandų narius. Parodyto muziejaus eksponato niekas neįvardino, nors dvi komandos ir teisingai nusakė jo paskirtį. Tikimės, kad kitą kartą geinį (įrenginį kopti į medį kopinėti bičių) moksleiviai tikrai prisimins.

Viktorinos klausimynas buvo sudarytas iš visų dalyvių – parkų direkcijų parengtų dešimties klausimų. Atsakymams parengti ir užrašyti ant kortelės buvo skirtos 3 minutės. Po atsakymų į visus 10 klausimų kortelės buvo surinktos ir perduotos komisijai. Viktorinai pasibaigus komisija liko skaičiuoti balų, o laukiant rezultatų, dalyviai buvo pakviesti į Dzūkijos nacionalinio parko lankytojų centro ekspoziciją plačiau susipažinti su Parko gamtos ir kultūros vertybėmis.

Komisijos svarstymai neužtruko. Viktorinos lyderiai buvo trys, beveik lygiavertės komandos: Metelių, Aukštadvario ir Veisiejų. Šios komandos ir pasidalino tris pirmąsias vietas. Nugalėjo meteliškiai. Jiems teks garbė atstovauti jau ne tik Metelių regioninį parką, bet ir visą Dzūkijos regioną trečiajame viktorinos ture spalio 30 d. vyksiantį Vilniuje.

Palinkėję sėkmės nugalėtojams, įteikę prizininkams ir visoms komandoms Žuvinto biosferos rezervato direkcijos, Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos ir žinoma, šeimininkų atminimo dovanas organizatoriai prašė neskubėti namo, dar pabūti Merkinėje – Karalių miestelyje. Visiems draugiškai užkandus grikinės košės, kiškio pyrago su arbata komandos išžingsniavo pasižvalgyti po Merkinę.

Dėkojame mokytojams ir moksleiviams. Džiaugiamės, kad turime jaunų, kūrybingų, išradingų ir nuoširdžiai besidominčių juos supančia aplinka draugų ir, kad mūsų ratas vis didėja.

www.vstt.lt

Nuotraukoje: Nugalėtojai Miroslavo vid. m-los moksleiviai iš Metelių regioninio parko

Parkai , , , , , , , ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra