Dvišalės nuolatinės komisijos posėdyje – dėmesys bažnyčių ir jose saugomų vertybių apsaugai ir tvarkybai

Autorius: Data: 2015-12-15 , 07:35 Spausdinti

Gruodžio 14 d., Kultūros ministerijoje vykusiame Dvišalės nuolatinės komisijos posėdyje nutarta stiprinti medinių bažnyčių apsaugą, aptartos galimybės skirti valstybės biudžeto lėšas apsaugos priemonių nuo gaisrų ir įsilaužimų įrengimui tose bažnyčiose, kurios iš Kultūros rėmimo fondo lėšomis finansuojamos programos ,,Kultūros paveldas“ gavo finansavimą pasirengti apsaugos priemonių įrengimo projektus.

Ministras Šarūnas Birutis akcentavo, kad medinių bažnyčių išsaugojimas ypač aktualus ir pastarųjų metų pavydžiai rodo, kad investicijos į bažnyčias ir jose esančių vertybių apsaugą duoda teigiamų rezultatų. Iki 2012 metų Kultūros ministerija fiksavo gaisrus 31 paveldo objekte su skaudžiomis pasekmėmis. 2012 m. degė Tytuvėnų bažnyčios ir vienuolyno ansamblis, Kulautuvos ir Paštuvos bažnyčios, 2013 m. gaisrai suniokojo Balbieriškio bažnyčią ir Šv. Mikalojaus sentikių cerkvę.

„Kultūros ministerija atsakinga ir už paveldo apsaugą, todėl, jeigu medinėms bažnyčioms reikia suprojektuoti priešgaisrinę apsaugą, ji ir bus projektuojama. Kol Kultūros ministerija minėtoms veikloms vykdyti disponuos tik Kultūros rėmimo fondo lėšomis, tol šią veiklą vykdys Lietuvos kultūros taryba Kultūros rėmimo fondo lėšomis. Alternatyva – dėl lėšų stokos nevykdyti minėtų veiklų Kultūros ministerijai nėra priimtina“, –  sakė   ministras.

Dvišalės nuolatinės komisijos narius Šarūnas Birutis informavo apie programų, kurias administruotų Kultūros ministerija, poreikį ir planus tokias programas pasirengti 2017 metams.

Pernai naudojantis Kultūros rėmimo fondo lėšomis 34 bažnyčios pasirengė apsaugos planus.  Tokiems planams parengti Lietuvos kultūros rėmimo fonde numatyta apie 87 tūkst. eurų

Posėdžio metu taip pat suplanuotas bažnyčių tvarkybos planas, kalbėta dėl sakralinių objektų, finansuojamų ES Struktūrinių fondų lėšomis valstybės planavimo būdu, pagal Vyriausybės nutarimais patvirtintas 3 programas: Piligrimų kelio, Žemaičių krikšto ir Bernardinų takų.

Taip pat aptarti Lietuvos Respublikos ir Šventojo Sosto sutarties dėl bendradarbiavimo švietimo ir kultūros srityje 2016 m. programos projektas, Vilniaus arkivyskupijos prašymas dėl nuosavybės teisės į kilnojamąsias kultūros vertybes atkūrimo.

Dvišalei nuolatinei komisijai pirmininkauja J.E. Vilniaus arkivyskupas Gintaras Linas Grušas ir LR kultūros ministras Šarūnas Birutis.  Dvišalė nuolatinė komisija rūpinasi Katalikų Bažnyčios kilnojamųjų ir nekilnojamųjų kultūros vertybių apsauga.  Katalikų Bažnyčia, siekdama, kad jos kultūros paveldas ir toliau būtų prieinamas visuomenei, užtikrina suinteresuotiems asmenims galimybę domėtis juo ir jį tyrinėti.

Istorija Kultūra Naujienos , ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra