Dvidešimtieji „Šalčios aleliumai“

Autorius: Data: 2017-02-22 , 10:41 Spausdinti

Dvidešimtieji „Šalčios aleliumai“

Šalčininkų Lietuvos tūkstantmečio gimnazijos muzikinė kompozicija „Čia Lietuva per amžius bus“

Laima ZADAROCKAITĖ, Šalčininkų Lietuvos tūkstantmečio gimnazijos III gb klasės mokinė

Vasario 16-osios ankstyvą rytą tarsi maži upeliukai sutekėjo Šalčininkų rajono lietuviškų mokyklų mokiniai į Šalčininkų Lietuvos tūkstantmečio gimnaziją švęsti Lietuvos 99-ojo gimtadienio, atnešdami jai dovaną – metus ruoštą jubiliejinę 20-ąją „Šalčios aleliumų“ šventę.

Šalčininkų Lietuvos tūkstantmečio gimnazijos mokinių kolektyvas dėkoja mokytojams, tėveliams, svečiams už pagalbą ruošiantis šventei

Švęsti į gimnaziją atvyko ne tik mokiniai iš atokiausių Šalčininkų krašto kampelių, apsilankė ir daugybė garbingų svečių iš Vilniaus, Kauno, Šalčininkų. Mažųjų atlikėjų koncerto ir parodų atėjo pasižiūrėti mamos, tėčiai, buvę gimnazijos mokiniai.
Šventinis koncertas prasidėjo „Tautiška giesme“. Pagiedoję giesmę, turėjome nuostabią galimybę pamatyti vaizdo įrašą iš pirmosios Menų ir kūrybos šventės, kuri vėliau peraugo į gražią tradiciją ir buvo pavadinta „Šalčios aleliumais“. Po jaudinančio vaizdo įrašo, kuriame vėl pamatėme mielus ir pažįstamus akad. prof. habil. dr. Zigmo Zinkevičiaus ir apskrities viršininko Alio Vidūno veidus bei prisiminėme jų sveikinimo žodžius, išgirdome gražius Šalčininkų Lietuvos tūkstantmečio direktoriaus Vid­manto Žiliaus prisiminimus, palinkėjimus ir sveikinimus.
Šiame koncerte dalyvavo ne tik mūsų gimnazijos mokiniai, bet ir į svečius atvykę Šalčininkų darželinukai bei kitų Pietryčių Lietuvos mokyklų moksleiviai. Visi jie stebino mus savo kūrybingumu ir meile Tėvynei. Tarp puikių miestų, miestelių ir kaimų pasirodymų mūsų gimnazijos skaitovai, dainininkai ir šokėjai taip pat maloniai stebino žiūrovus. Turėjome galimybę pamatyti moksleivių suvaidintas sceneles iš žymių lietuvių rašytojų kūrinių. Skaitovai žavėjo talentinga vaidyba ir labai gražiais kostiumais. Koncerte skambėjo puikiai paruoštos vyresniosios mokytojos Natalijos Ragožienės lietuvių liaudies dainos ir sutartinės, kurios ir sukūrė magišką atmosferą salėje. Visus sužavėjo buvusių ir esamų gimnazijos moksleivių pasirodymai: dainos, eilės, šokiai. Užbūrė mus ir mokytojos ekspertės Dianos Butrimienės paruošti šokėjai bei jų atlikti šokiai: šokių siuita, „Linksmoji polka“ ir „Paskutinė polka“.

Turgelių „Aistuvos“ gimnazijos mokinių literatūrinė-meninė kompozicija „Antaniniai obuoliai“

Šventinį koncertą vainikavo dainos, fejerverkai ir tortas. Visi norintys buvo pakviesti pasigardžiuoti skaniu tortu ir pabūti mokyklinėje diskotekoje.
Šioje šventėje dalyvavo Butrimonių pagrindinė mokykla, paruošusi muzikinę-literatūrinę kompoziciją „Mano gimtinė – Lietuva“, Turgelių „Aistuvos“ gimnazija, paruošusi literatūrinę-meninę kompoziciją „Antaniniai obuoliai“, muzikinę-literatūrinę kompoziciją „Čia mano namai“ paruošė Eišiškių Stanislovo Rapolionio gimnazija, Dieveniškių „Ryto“ gimnazija paruošė kompoziciją „Mano lietaus ir vėjo“ žemė, puikią literatūrinę-meninę kompoziciją „Graži Tėvynė mano / Nuo šimtmečių senų – / Tėveliai ten gyveno / Ir aš čia gyvenu…“ paruošė Poškonių mokyklos bendruomenė, patriotinę programą „Lietuva, kovosiu dėl tavęs“ atliko Jašiūnų „Aušros“ gimnazijos kolektyvas, Baltosios Vokės „Šilo“ gimnazija paruošė poetinę kompoziciją „Atspindžiai“, visus labai linksmai nuteikė Šalčininkų lopšelio-darželio „Vyturėlis“ parengta programėlė „Auganti ir svajojanti Lietuva“. Svečiai buvo sužavėti mokyklų pasirodymais, lietuviško žodžio skambesiu ir lietuvių liaudies tradicijų puoselėjimu.

Buvusių ir esamų Šalčininkų Lietuvos tūkstantmečio gimnazijos auklėtinių Gražinos ir Andrejaus Komiagų šeima

Ši tradicinė šventė mums priminė, kad savo Tėvynę reikia mylėti ir saugoti, puoselėti ir gerbti. Aš tikiuosi, kad ši šventė dar ilgai gyvuos mūsų rajone ir Šalčininkų Lietuvos tūkstantmečio gimnazijoje.

Renatos Česnavičienės nuotr.

Paskutiniai šventės akcentai – didžiulis „Šalčios aleliumų“ tortas

Naujienos Renginiai Rytų Lietuva Vasario 16-oji , , , ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra