Dvasinio pakylėjimo šventė

Autorius: Data: 2014-12-31 , 13:09 Spausdinti

Kalėdų išvakarėse Lietuvos Sąjūdžio Kauno skyriaus Švietimo komiteto iniciatyva  Juozo Grušo meno vidurinėje mokykloje apsilankė Kauno arkivyskupas metropolitas Sigitas Tamkevičius. Su juo drauge atvyko Šventosios Dvasios bažnyčios klebonas Žydrūnas Paulauskas ir monsinjoras Lionginas Vaičiulionis.

Aktų  salėje susirinkę  9 – 12 klasių mokiniai ir jų mokytojai Ekscelenciją  sutiko gausiais nuoširdžiais plojimais. Įdėmiai išklausėme veiklios ateitininkės, tikybos mokytojos Vidos Zulonaitės parengto mokinių dokumentinio montažo, susijusio su garbingojo svečio gyvenimo ir veiklos etapais, kuriuose ryškiai atsispindėjo  jo kunigystės žingsniai,  pogrindinės LKB Kronikos leidyba, sovietinis lageris,  pasiaukojantis  darbas  Bažnyčios ir Lietuvos labui. Montažą  pratęsė mokyklos  dainorėliai,  pagiedoję   kelias adventines giesmes.

Arkivyskupas padėkojęs mokinių būriui už pateiktą  jo gyvenimo žemėlapio kontūrą ir už giesmes,  labai įtaigiai pasidalijo su mokiniais dar kai kuriomis savo gyvenimo ir veiklos nuotrupomis, siekiant užsibrėžto tikslo – Šviesos pergalės prieš tuomet vyravusias tamsos jėgas.  Ta Šviesa nugalėjo, atgavome laisvę. Tačiau tos laisvės sūkuriuose turėtume neapsvaigti, turėtume nuolat  jausti savo pareigą. Pareigą tobulėti,  gerai mokytis, pareigą savo artimui, savo namams, savo Tėvynei. Kalbėtojas pabrėžė, kad mūsų gyvenimas tai yra kelias. Kelias, vedantis į amžinybės Šviesą. Svarbu jame nepaklysti, turėti gerą to kelio gairę – navigatorių, prasmingo gyvenimo tikslą, kurį padeda suvokti  geranoriškas artėjimas prie Viešpaties veido. Artėjimas su meile, tikėjimu ir viltimi.

Kalbėjusi mokyklos direktorė Nijolė Šimienė pabrėžė, kad arkivyskupo Sigito Tamkevičiaus atvykimas į mokyklą, jo pasakyti žodžiai, nuoširdus pabendravimas, sudarė  lyg dvasinio pakylėjimo šventę. Ji kvietė mokinius nepamiršti čia girdėtų žodžių, gal ne vienam padėsiančių geriau susivokti tolimesnio gyvenimo kelio kryžkelėje.

Mokiniai, kaip dėkingumo ženklą, svečiui įteikė jų pačių rankomis sukurtą meno kūrinėlį.

Baigiantis susitikimui, arkivyskupas metropolitas Sigitas Tamkevičius  pašventino gerai įrengtą tikybos kabinetą, įdėmiai apžiūrėjo mokyklos meno galeriją, mokinių sukurtus darbus, pasidžiaugė mokyklos savitumu, mokinių dvasinio ugdymo priemonėmis.

Zigmas Tamakauskas, LS Kauno skyriaus Švietimo komiteto pirmininkas, Kauno savivaldybės Švietimo tarybos narys

Uncategorized , , , , , ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra