Dusetose paminėtas P. Širvio 90-metis

Autorius: Data: 2010-01-10, 07:33 Spausdinti

Vieno iš talentingiausių pokario poetų Pauliaus Širvio gimimo 90-metis paminėtas gimtinėje Dusetose Zarasų rajone.
 
Dusetiškiai siekia, kad parkas miesto centre būtų pavadintas poeto vardu, praneša LTV „Panorama“.
 
Dusetų parke skambėjo dar niekur nepublikuotos Pauliaus Širvio eilės. Prieš 90 metų gimęs Padustėlyje, Dusetose jis lankė tik pradinę mokyklą. Tačiau čia poetas visuomet buvo laukiamas ir iki šiol nepamirštas.
 
„Labai komunikabilus žmogus buvo, mėgo bendrauti, mėgo pasakoti apie save ir kūrybą“, – prisimena buvęs mokyklos direktorius Jonas Vaitonis.
 
Paklausyti klaipėdiečių poezijos spektaklio „Velnioniškai vienas“ pagal Pauliaus Širvio eiles susirinko kelios dešimtys dusetiškių ir svečių.
 
„Esu skaičiusi jo kūrybą, man jis buvo ganėtinai artimas, bet vyresniosios kartos žmonėms jis daug įdomesnis“, – sakė Dovilė Barzdaitė, Dusetų K. Būgos gimnazijos abiturientė.
 
„Man labai artima buvo jo pasaulėjauta ir tas jo ilgesys. Rašiau eilėraščius, jis nunešė tuos eilėraščius į „Jaunimo gretas“ Alfonsui Bukontui, tuo metu jis ten dirbo. Po 2–3 mėnesių jie buvo išspausdinti. Paulius Širvys – ir mano, toks ten poetas esu, krikštatėvis“, – pasakoja poetas Alfas Pakėnas.
 
Zarasų savivaldybės įsteigta Pauliaus Širvio literatūrinė premija šiemet skirta poetui Juozui Erlickui.
 
P. Širvys – vienas iš talentingiausių pokario poetų, nuo pat jaunystės rašęs lyrinius, stipraus jausmo persmelktus eilėraščius, išleidęs šešias poezijos knygas.
 
Nors aktyvi jo kūrybinį veikla tetruko 15 metų, maža tėra dainių, kurių gyvenimas būtų toks poetiškas, legendomis apipintas. Tai poetas – iš Dievo malonės, rašė Algimantas Baltakis.
 
LTV „Panorama“
 
www.lrt.lt

Sena VorutaSusiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra