Durpynai Lietuvoje

Autorius: Data: 2019-10-19 , 08:26 Spausdinti

Durpynai Lietuvoje

PR

Kaip trumpai pasakyti, kas yra durpės? Bendrai tariant, durpės yra organinės kilmės medžiagos, kurios susidaro iš pelkių augalijos, tokios kaip kiminai, kerpės, viržiai, meldai ir kiti. Visų rūšių durpės yra labai degios. Durpės skirstomos pagal panaudojimą (trupininės, gabalinės durpės, durpių pusfabrikačiai) ir spalvą (gelsvai rusvos, rudos, tamsios).

Prekyba

Lietuvos įmonės, užsiimančios natūralių durpių produktų ir durpių substratų produkcija, ne tik parduoda juos šalies viduje, bet ir aktyviai eksportuoja į užsienio valstybes; šie pardavimai kasmet vis auga. Produktai daugiausiai vežami į Europos valstybes, tarp didžiausių pirkėjų – Čekija, Lenkija, Kroatija, Vokietija ir kiti.

Durpių naudojimas

Lietuvoje aukštapelkių durpes žmonės naudoja soduose, daržuose, gėlynuose, kaip pakratą gyvuliams ir paukščiams. Tikslas yra pagerinti molio ir smėlio dirvožemio fizines bei biologines savybes. Durpės taip pat puikus sprendimas siekiant sandėliuoti ir išlaikyti daržoves, gėlių svogūnėlius, ar perkelti sodinukus. Specialistai teigia, kad tamsių durpių substratai labiausiai tinka šaknų vystymuisi, tuo tarpu šviesių durpių panaudojimas yra universalesnis.

Prieš pradedant naudoti durpes, jas reikėtų pravėdinti ir sudrėkinti.

Daugiau apie durpes čia: https://www.rekyva.eu/

Reklama/SkelbimaiKomentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra