Duris atvers Kretingos dvaro malūnas

Autorius: Data: 2011-03-07, 09:14 Spausdinti

Marija GABRIENĖ

Netrukus po restauracijos bus atidarytas Kretingos dvaro malūnas, kuriame įrenginėjama etnografinė ekspozicija „Saulės ratu“.

Joje lankytojai galės susipažinti su mūsų senolių žemės darbais ir įrankiais, išdėstytais pagal metų laikus, informuoja LTV naujienų laida „Panorama“.

Sovietmečiu nuniokotas Kretingos dvaro malūnas ketverius metus buvo restauruojamas. Tačiau neišlikus autentiškam inventoriui, jame nutarta įrengti etnografinę ekspoziciją.

„Nusprendėm, kadangi visi esam nuo žagrės, ir parodyti mūsų protėvių žemdirbius metų cikle. Ji vadinsis tiesiog „Saulės ratas“ arba „Laiko keliu“. Tiesiog pasivaikščiosim nuo ankstyvo pavasario iki žiemos, kai vėl reikia budinti tą mūsų žemelę“, – teigė Kretingos muziejaus Etnografinio skyriaus vedėja Nijolė Vasiliauskienė.

Daugiau kaip šimtmečio liaudies buities eksponatai – iš Kretingos muziejaus fondų. Užgavėnių kaukės, senovinės piestos, kuriomis senoliai trindavo grūdus, trinamosios akmens girnos, liudijančios akmens amžiaus žemdirbystę. Plūgai, mėšlakapės, moliniai indai, kuriais į laukus nešdavo vandenį. Sūrmaišis, sviesto plaktuvai ir kiti įnagiai iš lietuvių žemdirbių praeities.

Nemaža ekspozicijos dalis paskirta linui, kuris ne tik rengdavo mūsų senolius, bet tikėta, kad saugojo ir nuo piktų jėgų.

„Manau, kad atėjusiam čia tiek jaunam, tiek senam, kiekvienam čia mūsų ta ekspozicija turėtų užgaut širdį ir paliesti visas sielos kerteles. Lauksim šį pavasarį, šią vasarą atvažiuojant iš visos Lietuvos kampelių ir iš toliau“, – tvirtino N. Vasiliauskienė.

Vandens malūnas duris lankytojams atvers per Velykas. Čia įrengta ekspozicija tikimasi taps aliternatyva Žiemos sodui, kuris pavasarį bus uždarytas remontuoti.

LTV „Panorama“

www.lrt.lt

Nuotraukoje: Kretingos dvaro malūnas

Muziejai , , ,Susiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra