Dūkštų ąžuolyne – P. Venslovo kompozicija „Baltam dienų kely“

Autorius: Data: 2013-04-22 , 09:32 Spausdinti

M. K. Čiurlionio kultūros ir paveldo fondas 2013 m. balandžio 28 d. (sekmadienį) 11 val. Neries regioniniame parke, Dūkštų ąžuolyne (Dūkštų seniūnija, Vilniaus rajonas), pristato Petro Venslovo kompoziciją „Baltam dienų kely“ (Paulius Širvys – poeto lyrika, laiškai, susitikimų fragmentai).

Ši pavasarinė programa bus atlikta kasmet neries regioniniame parke organizuojamos Plūkių žydėjimo šventės proga. Beje, M. K. Čiurlionio kultūros ir paveldo fondas kartu su Neries regioniniu parku jau yra organizavęs panašią Plūkių dienos šventę 2008-ųjų metų balandžio 27 d. ir tada pristatė programą „Yra tiktai tėvynė“:

http://www.ciurlioniopaveldas.lt/vidinis.php?id=153

http://www.ciurlioniopaveldas.lt/vidinis.php?id=47&nid=12

„Poezija – visų pirma – svajonė, jausmas ir muzika, meilė ir neapykanta, apmaudas ir ilgesys, nuoširdus vaiko juokas ir mąstančio žmogaus sarkazmas, verksmas su ašarom ir ašaros be ašarų. Viskas, kas žmogiška. Ir visa tai poetas pats turi pajusti, išgyventi. Poeto kūryba, daugiau ar mažiau – jo paties autobiografija“, – rašė P. Širvys.

Dar Pauliui Širviui gyvenant, jo kūryba įgijo tokio klasikos grynumo, kokio paprastai sulaukiama po mirties – po dešimtmečių ar net šimtmečių. Ją sunku buvo su kuo nors gretinti, nebent tik su žymiausiais klasikais. Jaunimas jo eilėraščius mokėsi atmintinai, nusirašinėjo, dainavo.

Mane P. Širvio poezija užbūrė dar besimokant Konservatorijoje, dabartinėje Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje. Savarankiškas kurso diplominis darbas buvo poezijos spektaklis „Aš – beržas“, pagal P. Širvio eiles. Šiame spektaklyje turėjau laimę skaityti eilėraštį „Aš – beržas“. Mūsų spektaklį žiūrėjo pats Poetas. Prisimenu, koks susijaudinęs jis atėjo mus pasveikinti ir padėkoti. Vėliau sutikdavau jį „Literatų kavinėje“ prie kavos puodelio ar vyno taurės ir jo paprašytas vis skaitydavau poezijos perlą „beržą“. Tai buvo nepaprastos jaunystės akimirkos – skaityti poetui jo poeziją!..

Rodos, ir šiandien girdžiu Pauliaus balsą „Petrai, paskaityk man dar beržą…“.

Ir negaliu neskaityti. Ir negaliu nesidalinti tuo stebuklu: „Poeto nuo Dievo“ nuostabia meilės lyrika.

Aktorius Petras Venslovas

Atlikėjai:

Petras Venslovas – aktorius

Aleksandras Koževnikovas – melodijos saksofonu ir improvizacijos

Kultūra , , , , , ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra