Dujų tiekimas į Vilnių tiek iš Kazokiškių, tiek iš Kariotiškių sąvartynų yra brangus ir neatsiperkantis projektas

Autorius: Data: 2012-10-03 , 15:29 Spausdinti

Vilniaus miesto savivaldybė informuoja, kad Kazokiškių sąvartynas yra ne Vilniaus miesto, bet regioninis, į kurį atliekos vežamos iš aštuonių savivaldybių – Elektrėnų, Trakų, Šalčininkų, Širvintų, Švenčionių, Ukmergės, Vilniaus miesto ir Vilniaus rajono.

Vilniaus miesto savivaldybė skatina projektus, kurie galėtų sumažinti šilumos kainą, tačiau dujų tiekimas į Vilnių tiek iš Kazokiškių, tiek iš Kariotiškių sąvartynų yra brangus ir neatsiperkantis projektas. Spaudoje pasirodžiusi informacija, kad Vilnius prarado galimybę atpiginti šilumą tiekiant dujas iš Kazokiškių sąvartyno, nėra teisinga.

Norint tiekti Kazokiškiškių sąvartyne susidarančias dujas ir šildyti Vilniaus miestą, turėtų būti nutiestas 30 kilometrų (su tarpinėmis dujų stotimis) vamzdynas nuo sąvartyno iki Vilniaus termofikacinės elektrinės Nr. 3 Jočionių gatvėje. Taip pat ekonomiškai neatsipirktų iš šių dujų panaudojimas Vilniaus miesto šildymui, nes išgaunamų dujų kiekio pakaktų tik 1-2 MW galingumo katilinei, kurioje būtų gaminama šiluma. Tai yra apie 1 proc. vasaros šilumos poreikio Vilniaus miestui. 

Vilniaus miesto savivaldybėje taip pat buvo svarstoma galimybė panaudoti dujas iš Kazokiškių sąvartyno Vilniaus miesto viešajam transportui, tačiau įvertinus investicijas ir galutinę kuro kainą, projekto buvo atsisakyta.

Vilnius , , , , , , , , , , , ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra