Dragūnų batalione prasidėjo kartotiniai rezervo karių mokymai

Autorius: Data: 2013-06-04 , 10:25 Spausdinti

2013 m. birželio 1 d. Lietuvos didžiojo kunigaikščio Butigeidžio dragūnų motorizuotajame pėstininkų batalione Klaipėdoje prasidėjo kartotiniai rezervo karių mokymai. Šiais metais tai pirmieji tokio pobūdžio mokymai Lietuvos kariuomenėje, į kuriuos atvyko apie 100 rezervo karių.

„Karo prievolininkai į kartotinius rezervo karinių mokymus šaukiami atnaujinti turimas žinias ir įgūdžius, susipažinti su nauja ginkluote. Šiuos karius mokys Dragūnų bataliono instruktoriai ir kartu su bataliono kariais tris savaites treniruosis atlikti individualius ir kolektyvinius veiksmus“, – sakė LDK Butigeidžio dragūnų motorizuotojo pėstininkų bataliono vadas pulkininkas leitenantas Algirdas Mackonis.

Kariai mokysis valdyti pėstininkų ginklus ir laikys ginklų valdymo testus, taip pat atliks šaudymo pratimus iš automatinio šautuvo AK-4, kulkosvaidžio FN-MAG ir prieštankinio granatsvaidžio „Carl Gustav“. Per pirmąsias dešimt dienų mokymų dalyviai atnaujins individualius kario įgūdžius. Vėliau prasidės dešimties dienų kolektyvinis rengimas, kurio metu rezervo kariai mokysis atlikti taktinį žygį, pasalą ir vykdyti gynybą skyriaus dydžio (10 karių) padalinio sudėtyje. Mokymus užbaigs dviejų parų lauko taktikos pratybos, per kurias kariai įtvirtins visų mokymų metu įgytas žinias.

Parengtasis rezervas būtinas ne tik dėl galimų karinių grėsmių, bet ir siekiant operatyviai vykdyti taikos meto užduotis – reaguoti į galimas gamtos stichijos sukeltas ar kitokio pobūdžio nelaimes ir ekstremalias situacijas.

Asmenims, pašauktiems į mokymus, už visą laikotarpį yra mokamas turimą karinį laipsnį atitinkamas tarnybinis atlyginimas arba asmens gaunamas vidutinis darbo užmokestis, jei jis didesnis nei atlyginimas pagal turimą karinį laipsnį. Šios išlaidos dengiamos iš Krašto apsaugos ministerijos biudžeto. Be to, atvykę į kartotines pratybas atsargos karo prievolininkai aprūpinami gyvenamąja vieta, maistu, apranga ir ekipuote, jiems suteikiamos ir visos kariui priklausančios socialinės garantijos, nes pratybų laikotarpiu jie įgyja kario statusą. Pratybose dalyvauja tik tie pašaukti parengtojo rezervo kariai, kuriems tai leidžia prieš pratybas karo medikų įvertinta sveikatos būklė.

Praėjusiais metais į mokymus buvo pakviesta 384 rezervistai, šiemet bus pašaukta 450, o kitais metais planuojama pašaukti 500 rezervistų.

Organizuoto mobilizacinio rezervo formavimo planai numato, kad rezervo kariai žinias turėtų atnaujinti padalinyje, kuriam būtų priskirti galimos krizės atveju, todėl į pratybas pašaukti tik jaunuoliai, atlikę privalomąją pradinę karo Klaipėdos ir Šiaulių apskrityse.

Asmuo ryšiams: Lietuvos didžiojo kunigaikščio Butigeidžio dragūnų motorizuotojo pėstininkų bataliono S5 skyriaus vyr. specialistė Gražina Lukauskienė, tel. 8 46 391 454

Juozo Slabodos (KAM archyvo) nuotr.

www.kam.lt 

Kariuomenė , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra