Dovilės Tomkutės grafikos darbų paroda „Dvi realybės pusės“

Autorius: Data: 2010-01-10, 07:33 Spausdinti

Maloniai kviečiame į lietuvių menininkės Dovilės Tomkutės grafikos darbų parodą „Dvi realybės pusės“, 2010 m. rugpjūčio 28 d. (šeštadienį), 15 val.

Dovilė Tomkutė (g. 1963) parodų lankytojams pažįstama ir kaip grafikė, ir kaip parodų kuratorė. 1987 m. baigusi Lietuvos valstybinį dailės institutą (dabar Vilniaus dailės akademija), ji dalyvavo daugiau nei 50 estampo ir mažosios grafikos parodų Lietuvoje ir užsienyje, surengė keletą personalinių parodų, iliustravo knygas, dirbo taikomosios grafikos srityje. Kaip kuratorė, yra surengusi ir pristačiusi daugiau nei 300 dailės parodų ir kitų renginių Lietuvos menininkų rūmuose, Nacionaliniame muziejuje, Vilniaus rotušėje. Šiuo metu ji dirba Lietuvos dailininkų sąjungos galerijos „Arka“ direktore, pastaraisiais metais jos surengtos lietuvių menininkų parodos buvo eksponuotos Niujorke, Londone, Stambule, Vašingtone, Lince, Maskvoje ir kt.

D. Tomkutės kūrybinės veiklos sritys – piešiniai, estampai, ekslibrisai, knygų iliustracijos, skaitmeninė grafika. Jos darbams būdinga realistinė – romantinė maniera, dėmesys detalėms, sudėtinga daugiaplanė kompozicija. Autorė yra puiki piešėja, ji nesiekia dirbtinai būti šiuolaikiška ar šokiruoti žiūrovą, nepasiduoda populiariai postmodernistinio meno srovei. Dovilės darbai įdomūs žiūrėti, sudėtingi, daugiasluoksniai ir daugiaprasmiai. Juose nėra agresijos ar purvo, jie estetiški, sustyguoti ir teatrališki. Teatras neatsitiktiniai atsispindi Dovilės kūryboje: užaugusi žinomų kino ir teatro aktorių šeimoje, ji iki šiol nėra abejinga šiai meno sričiai.
Parodoje „Nordic House“ bus eksponuojami dvejopo pobūdžio darbai – skaitmeninė grafika ir piešiniai. Nors sukurtos kardinaliai skirtingomis technikomis, šios „dvi realybės pusės“ yra susietos autorės atvirumo ir nuoširdumo, polinkio į simbolistinę filosofiją, pastabumo detalėms bei jautraus ir atidaus požiūrio į supančią aplinką ir pasaulį.
Parodoje eksponuojami darbai yra sukurti 2007– 2010 metais.
Projektą parėmė Šiaurės ir Baltijos šalių mobilumo programa.
Paroda „Nordic House“ veiks iki rugsėjo 12 d.
 
 The Nordic House,
Sturlugata 5,
101 Reykjavík
(Tel: 551 7030)
Dovilė Tomkutė
Galerija „Arka“
Aušros Vartų g. 7
LT-01129 Vilnius
Tel.: +370 5 2121319,
+370 688 26875 mob.
tomkute@takas.lt,
www.dovile-tomkute.blogspot.com
arka@ldsajunga.lt,
www.arkagalerija.lt

Nuotraukoje: Menininkė D. Tomkutė

Sena VorutaSusiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra