Dizaino inovacijų centras „Titanikas“ – moderni bazė kūrybinių industrijų specialistams

Autorius: Data: 2010-01-10, 07:33 Spausdinti

2009 m. gruodžio 4 d. Vilniaus dailės akademijoje (VDA) atidaromas Dizaino inovacijų centras „Titanikas“ – studijų bazė, kurioje bus rengiami kūrybinių industrijų specialistai. Tai vienas iš didžiausių ir reikšmingiausių projektų, kuriam įgyvendinti buvo skirta per 31 mln. Lt iš ES struktūrinių fondų, Švietimo ir mokslo ministerijos Valstybės investicijų programos bei valstybės biudžeto.
 
Įgyvendinus šį projektą rekonstruotos VDA pramoninės patalpos – buvusi spaustuvė Maironio gatvėje – jos pritaikytos rengti kūrybinių industrijų specialistams bei eksperimentinei mokslinei veiklai. Atnaujintame pastate sumontuota moderni studijų ir laboratorinė įranga įvairioms dirbtuvėms – medžio ir prototipų, keramikos, juvelyrikos, media, tekstilės bei kostiumų dizaino, grafikos ir knygų įrišimo, atnaujintos kompiuterių klasės.
 
„Lietuvai šis projektas labai svarbus, – sako švietimo ir mokslo viceministrė Nerija Putinaitė. – Per pastarąjį dešimtmetį pakitusi kūrybinė ir ūkio rinka gerokai pakoregavo rengiamų menų specialistų poreikį. Šiuo metu didėja taikomųjų menų, taip vadinamų kūrybinių industrijų, specialistų poreikis. Jų parengimui ir sukurta moderni studijų bazė, aprūpinta aukštų technologijų eksperimentinėmis dirbtuvėmis, modernia programine įranga.“
 
Pasak viceministrės, centras „Titanikas“ sukuria sąlygas visiškai naujam požiūriui į menų specialistų rengimą, į visai naujas rengimo ir menų gyvavimo visuomenėje praktikas.
 
„Švietimo ir mokslo ministerijos ankstesnė ir dabartinė vadovybė suteikė VDA didelį pasitikėjimo kreditą. Nuo to, kaip jis bus išnaudotas, labai priklausys ir tolesnis Lietuvos visuomenės požiūris į inovacijas, menų studijas ir jų vietą visuomenėje, – sako N. Putinaitė.
 
Taip pat parengta kūrybinių industrijų nacionalinė kompleksinė programa, kuriai planuojama skirti daugiau kaip 9 mln. Lt. Joje yra numatytos lėšos studijų programoms parengti, bendradarbiavimui su verslu.
 
VDA yra vienintelė aukštoji mokykla šalyje rengianti visų studijų pakopų dizaino specialistus, yra sukaupusi didelę tarptautinę patirtį šioje srityje.
 
Nuotraukoje: VDA Dizaino inovacijų centro „Titanikas“ atidarymas

Sena VorutaSusiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra