Diskutuota dėl Martyno Jankaus sodybos daržinės

Autorius: Data: 2019-11-09 , 08:17 Spausdinti

Diskutuota dėl Martyno Jankaus sodybos daržinės

www.pagegiai.lt

Lapkričio 6 d. Pagėgių savivaldybės administracijos direktorė Jūratė Mažutienė, direkt. pavaduotojas Virginijus Komskis, Architektūros ir kraštotvarkos  skyriaus vyresnysis specialistas Valdemaras Dikmonas,  Pagėgių savivaldybės Martyno Jankaus muziejaus darbuotojos ir Lumpėnų seniūnė susitiko su Kultūros paveldo departamento prie Kultūros ministerijos Tauragės skyriaus atstovais Pagėgių savivaldybės Martyno Jankaus sodyboje (Jankaus g. 3, Bitėnų k., Lumpėnų sen.) aptarti neseniai įsigytos Martyno Jankaus sodybos daržinės būklės.  Martyno Jankaus sodyba ir sodybos teritorija yra saugomi objektai ir yra įtraukti į Kultūros vertybių registrą.

Susitikimo metu apžiūrėta visa sodyba ir jos teritorija, kalbėtasi dėl sodybos daržinės esamos būklės įvertinimo ir tolimesnių veiksmų siekiant išsaugoti patį objektą. Apsvarsčius prioritetus, buvo nutarta pastatą laikinai konservuoti tol, kol bus parengtas kultūros paveldo objekto tvarkybos projektas ir pradėti remonto darbai.

Š.m. rugsėjo 26 d. vykusiame Pagėgių savivaldybės tarybos posėdyje vieningai buvo priimtas darbotvarkės klausimas dėl šios sodybos pirkimo. Pritarus sprendimui pirkti nekilnojamąjį turtą – gyvenamąjį namą, ūkinį pastatą bei kitus statinius, atkurtas Martyno Jankaus sodybos vientisumas. Remiantis Pagėgių savivaldybės Martyno Jankaus muziejuje saugomais dokumentais, aprašais  ir ikonografine medžiaga, galima identifikuoti tikrąją  XIX a. pabaigos – XX a. pradžios sodybos situaciją. Martyno Jankaus gyvenamoji sodyba, kurią sudarė medinis gyvenamasis namas,  kiemo rūsiai, daržinė, mūrinis raudonų plytų tvartas, kiti ūkiniai pastatai ir buvo tie objektai, kuriuos nuspręsta pirkti.

Inga Kuzmarskienė

Dokumentų valdymo ir teisės skyriaus vyriausioji specialistė

Mažoji Lietuva Naujienos , , , , , ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra