Diskusija „Tarp eilučių: kinas ir politika“

Autorius: Data: 2019-04-18 , 14:48 Spausdinti

Diskusija „Tarp eilučių: kinas ir politika“

 

Maloniai kviečiame į diskusiją „Tarp eilučių: kinas ir politika“, kuri vyks balandžio 30 d., 16:30–19:00 val. Nacionalinėje dailės galerijoje (Konstitucijos pr. 22, Vilnius).

„Tarp eilučių“ – tai Kultūros ministerijos organizuojamas diskusijų ciklas, kviečiantis pažvelgti į įvairias kultūros sritis per medijų ir informacinio raštingumo (toliau MIR) prizmę. Šiuo renginių ciklų ministerija tęsia MIR bei kritinio mąstymo ugdymą kultūros srityse bei skatina į diskusiją įsitraukti platesnę auditoriją.

Renginiu „Tarp eilučių: kinas ir politika“ siekiama atidžiau žvilgtelėti į kino ir politikos sąryšius ir dialogą: ar politikos dalyvavimas kine veiksmingas? kokios šiuolaikinės Lietuvos politikos funkcijos suteikiamos kinui? ar mąstymas apie kiną kaip (ne)veiksmingą propagandos įrankį yra produktyvus? ar Lietuvoje egzistuoja politinis kinas?  kokį atminties ir praeities modelį siūlo lietuviški istoriniai filmai?

Renginį sudarys dvi dalys:

  • I dalis: pranešimai apie kino, politikos bei propagandos santykį ir raidą.
  • II dalis: diskusija „Lietuvos kino aikštelėje: kokį istorinį kiną kuriame?“

Renginio dalyviai: Natalija Arlauskaitė – VU Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto profesorė, kino ir vizualumo tyrinėtoja, Gintautas Mažeikis – VDU profesorius, filosofas, kultūros teoretikas, Rolandas Kvietkauskas – Lietuvos kino centro direktorius, Karolis Zikaras – istorikas, Lietuvos kariuomenės Strateginės komunikacijos departamento analitikas, Živilė Gallego – kino prodiuserė (filmas „Emilija iš Laisvės alėjos“), Karolis Kaupinis – režisierius, scenaristas (filmas „Nova Lituania“).

Renginį moderuoja kino istorikė Lina Kaminskaitė-Jančorienė, VšĮ „Meno avilys“.

Renginys atviras visiems. Kviečiame dalyvauti bei pakviesti kitus, kuriems tai būtų įdomu.

Renginį rasite ir „Facebook“ tinkle: https://www.facebook.com/events/2200391596717779/.

Kultūros ministerijos

Ryšių su visuomene ir strateginės komunikacijos skyrius

Renginiai , ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra