Diskusija „Klausimai ir atsakymai po 75 metų: žydų genocido vykdytojų skaičiai“

Autorius: Data: 2016-06-03 , 09:26 Spausdinti

 

Birželio 6 d., pirmadienį, 11 val. signataro Kazimiero Antanavičiaus salėje (Seimo III rūmai, 220 kab.) organizuojama diskusija „Klausimai ir atsakymai po 75 metų: žydų genocido vykdytojų skaičiai“.

Prieš 75 metus Lietuva tapo brutualiausio žydų genocido poligonu, o jos gyventojai – aukomis ir liudininkais. Ir budeliais. Tarptautinė komisija nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti patvirtino išvadas, pavadintas „Lietuvos žydų persekiojimas ir masinės žudynės 1941 metų vasarą ir rudenį“. Jose išdėstyti žydų Lietuvoje naikinimo etapai nuo ankstyvųjų išpuolių iki masinio naikinimo kampanijų. Iki šiol itin jautriu klausimu išlikęs sunkiai nustatomas aukų skaičius bei už šią tragediją atsakingos organizacijos.

Kas ir kokiu būdu dalyvavo 1941 m. vasarą žydų žudynėse yra daug parašyta, tačiau iki šiol buvo vengiama skelbti apibendrinančius šio genocido vykdytojų skaičius. Tai nekeičia šių įvykių esmės, tačiau leidžia kalbėti apie nusikaltimų vykdytojų vietą ir paliktą šleifą mūsų šalyje bei negyjančią opą tarp lietuvių tautos ir Lietuvos bei pasaulio žydų.

Diskusiją organizuoja Seimo parlamentinė grupė „Už istorinę atmintį ir teisingumą“ ir Vilniaus universiteto Istorijos fakulteto Alumni draugija. Partneris – Tarptautinė komisija nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti. Taip pat dalyvaus Valstybinio Vilniaus Gaono žydų muziejaus, Žydų kultūros ir informacijos centro, Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro atstovai, žurnalistai, istorikai, besidomintys šia tema ekspertai.

Diskusija bus tiesiogiai transliuojama internetu ir televizijos programa „Seimas – tiesiogiai“

 

Seimo nario A.Anušausko padėjėja-sekretorė

Dovilė Vaišvilaitė

 

ŽydaiKomentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra