Diskusija apie Lietuvos partizanų žvalgybą okupacijos metais – Juozui Lukšai atminti

Autorius: Data: 2021-10-25 , 19:42 Spausdinti

Diskusija apie Lietuvos partizanų žvalgybą okupacijos metais – Juozui Lukšai atminti

www.voruta.lt

Spalio 27 d. Valstybės saugumo departamentas kartu su Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centru bei Vytauto Didžiojo karo muziejumi organizuoja diskusiją „Lietuvos partizanų žvalgyba okupacijos metais“. Renginys skirtas 100-osioms legendinio partizano ir žvalgo Juozo Lukšos gimimo metinėms ir Lietuvos žvalgų dienai paminėti. 

Renginyje pranešimą „Juozas Lukša: žvalgas iš būtinybės ir pašaukimo“ skaitys istorijos mokslų daktaras ir publicistas, knygos apie Lietuvos žvalgybą autorius Severinas Vaitiekus.

Žvalgyba ir kontržvalgyba buvo neatsiejama partizaninės kovos dalis. Vakaro metu įvyks diskusija, kurioje Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro istorikai dalinsis savo moksliniais tyrimais: Juozo Lukšos tyrinėtojas dr. Darius Juodis pristatys Lietuvos partizanų žvalgybos sritis,  dr. Mingailė Jurkutė pažvelgs į Juozą Lukšą kaip į JAV specialiųjų operacijų karį,  dokt. Enrika Kripienė pasidalins įžvalgomis apie okupacinių režimų saugumo darbuotojus kaip rezistencinių judėjimų dalyvius. Diskusiją moderuos dr.  Bernardas Gailius.

Juozas Lukša – vienas iš ryškiausių kovotojų už Lietuvos laisvę. 2021-ieji paskelbti Juozo Lukšos – Daumanto metais, taip pažymint jo nuopelnus ginant Lietuvos nepriklausomybę laisvės kovose, veiklą prasiveržus pro geležinę uždangą, besąlyginę ištikimybę valstybei, partizano priesaikai ir kovos draugams.

Renginys vyks spalio 27 d. 17.30 val. Vytauto Didžiojo karo muziejuje (Donelaičio g. 64, Kaunas).

Siekdami užtikrinti renginio dalyvių saugumą dėl Covid-19 prevencijos, prašome užsiregistruoti iš anksto užpildant registracijos anketą.

Dalyvaujantys renginyje turės pateikti  galimybių pasą. Renginyje būtina dėvėti  apsaugos priemones.

Lietuva Naujienos , ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra