DIRBKIME KARTU SU ROMAIS – NAUJOS DARBO GALIMYBĖS IR IŠŠŪKIAI

Autorius: Data: 2018-05-07 , 15:06 Spausdinti

DIRBKIME KARTU SU ROMAIS – NAUJOS DARBO GALIMYBĖS IR IŠŠŪKIAI

 

Alfonsas KAIRYS, Lietuvos žurnalistų sąjungos narys

Tai projekto, kurį vykdo Romų visuomenės centras, Lietuvos čigonų bendrija „Čigonų laužas“, šios bendrijos Šalčininkų skyrius, Lietuvos romų bendruomenė, Romų integracijos namai, Romų integracijos centras (Šiauliai), pavadinimas.

Šį kartą nedidelė grupelė romų, lietuvių kalbos kursų dalyvių, lankėsi Lietuvos nacionaliniame muziejuje, kad susipažintų su Lietuvos istorija, papročiais, kultūra, kad geriau pažintų šalį, kurioje gyvena, išgirstų lietuviškai kalbantį ekskursijos vadovą ir jį suprastų.

Sužinota, kad  Lietuvos nacionalinis muziejus yra vienas seniausių muziejų Lietuvoje, kad jo įkūrėju laikytinas grafas, istorikas, kolekcininkas, Lietuvos archeologijos pradininkas  Eustachijus Tiškevičius. Jo dėka 1855 m.buvo įsteigtas Senienų muziejus, dabar turįs Nacionalinio muziejaus vardą.  Aplankyti keli iš esančių 7 rinkinių  skyrių (Archeologijos, Viduramžių, Etninės kultūros, Istorijos, Naujausiųjų laikų istorijos, Ikonografijos, Numizmatikos), grožėtasi lietuvių tautiniais drabžiais, jie palyginti su romų tautiniais rūbais ir surasta daug panašumų.

Prie Vytauto Didžiojo skulptūros atskleista Lietuvos istorijos dalis (Žalgirio mūšis ir kt.), Numizmatikos skyriuje ilgai apžiūrinėti senoviniai Lietuvos pinigai (lietuviški ilgieji, skatikai, auksinai, Jogailos, Vytauto laikų monetos…). Kryždirbystės skyriuje išgirstos Lietuvos globėjo šv. Kazimiero, šv.Jono Nepomuko, Roko, Kotrynos, Elvyros, Veronikos, Florijono  gyvenimo istorijos.

 Aišku, kad visų čia saugomų daugiau nei 1 mln. eksponatų neapžiūrėta, bet nė karto muziejuose nebuvusiems romams akys prašviesėjo. Pasak romus lydėjusios muziejaus darbuotojos   Elvyros Varnienės, tai pirmieji suaugę romai, apsilankę Lietuvos nacionaliniame muziejuje. Lyg ir istorinė data!

Pasakius lietuvišką dėkui, ačiū Elvyrai Varnienei, norėta pasukti į šv. Dvasios cerkvę aplankyti trijų stačiatikių šventųjų kankinių – Antano, Jono ir Eustachijaus – palaikų, tačiau, pasitarus tarpusavyje, šis vizitas atidėtas kitam kartui.

Taigi ši kelionė ne tik papildė kursantų lietuviškąjį žodyną, bet ir praturtino juos jiems negirdėtomis žiniomis apie Lietuvą. Taip žingsnis po žingsnio spartiname romų integracijos į mūsų visuomenę procesą.

Ir tai projektą ,,Dirbkime kartu su romais – naujos darbo galimybės ir  iššūkiai“ vykdančiųjų dėka  bei pačių romų noras dalyvauti šiame projekte.

 

Kairys Alfonsas Naujienos Pasaulis ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra