Dievo tarnas Ignacas Štachas. Kunigas, kurio širdyje apsilankė Jėzus

Autorius: Data: 2016-11-02 , 15:56 Spausdinti

Dievo tarnas Ignacas Štachas. Kunigas, kurio širdyje apsilankė Jėzus

Išganytojo veidas Manopelo skarelėje

Inesė RATNIKATĖ, Vatikano radijas

Sekmadienį į 11.00 val. šv. Mišias Šiaulių Šv. apaštalų Petro ir Pauliaus katedroje susirinko daugiau nei įprasta šventiškai nusiteikusių tikinčiųjų, matėsi keli seimo nariai, vietinės valdžios atstovai, vysk. Motiejaus Valančiaus blaivystės sąjūdžio nariai. Šv. Mišias aukojo Šiaulių vyskupas Eugenijus Bartulis, koncelebravo kun. Saulius Paliūnas. Giedojo Šiaulių katedros jaunimo choras, vadovė ir vargonininkė – Rita Tamošaitienė.

Homilijoje Šiaulių ganytojas trumpai apžvelgė tos dienos skaitinių turinį, akcentavo Jėzaus Kristaus apsilankymo svarbą. Susitikęs su Kristumi žmogus pasikeičia, sakė vyskupas, kreipdamasis į kiekvieną, dalyvaujantį šv. Mišių aukoje. Pristatydamas Dievo Tarno kun. Ignaco Štacho biografiją, vyskupas apibūdino jį kaip kunigą, kurio širdyje apsilankė Jėzus. Todėl jis sugebėjo pajusti savo meto žmonių skausmą, pajutęs ryžosi pakeisti priklausomybėje skendinčių žmonių gyvenimą. Praėjo beveik 200 metų po kunigo Ignaco mirties, bet ant kapo negęsta žvakių liepsnelės, Vėlinių dieną žiba ištisas žvakučių kilimas. Įdomu ir tai, kad Šiaulių vyskupiją popiežius Jonas Paulius II įsteigė praėjus 200 metų po kun. Ignaco Štacho gimimo. Baigdamas pamokslą vyskupas paragino atsisakyti priklausomybės ir, kaip Šventojo Rašto Zachiejus, pakeisti gyvenimą.

Po iškilmingų Šv. Mišių ir maldos į Šventąją Dvasią, dalyvaujant Šiaulių vyskupui Eugenijui Bartuliui, taip pat D. T. Ignaco Štacho beatifikacijos bylos tribunolo nariams, buvo pradėta Dievo tarno – pirmojo blaivybės apaštalo Lietuvoje – kunigo Ignaco Dionyzo Štacho beatifikacijos ir kanonizavimo byla.

Pradžioje postulatorius kun. bažn. t. lic. Egidijus Venckus pristatė vyskupui prašymą ir trumpą Dievo tarno biografiją. Teisingumo gynėjas kun. teol. lic. Saulius Paliūnas, susipažinęs su pateiktu ieškiniu, nurodė, kad pretenzijų ir pastabų neturi. Pasitaręs su paskirtu bylos teisėju kun. teol. lic. Tomu Kedušiu, vyskupas priėmė sprendimą bylą pradėti, paskelbdamas dekretą apie bylos pradžią ir tribunolo įsteigimą. Šiaulių vyskupijos kurijos kancleris kun. bažn. t. lic. Evaldas Alūza patvirtino, kad 2016 metais liepos 5 d. buvo gautas Šventųjų kongregacijos leidimas nihil obstat pradėti bylos procesą.

Paskirti tribunolo nariai vyskupo akivaizdoje prisiekė ištikimai vykdyti savo pareigas ir anksčiau laiko neatskleisti bylos medžiagos.

*

Po šv. Mišių rinktasi Šiaulių vyskupijos pastoracinio centro salėje. Pristatytas naujas Šiaulių vyskupo Eugenijaus Bartulio kalendorius „Išganytojo relikvijos“, skirtas 2017 m. Dalyvavo Jo Ekscelencija Šiaulių vyskupas, renginį režisavo ir vedė Šiaulių valstybinio dramos teatro režisierė Regina Steponavičiūtė, giesmėmis iliustravo Šv. Cecilijos sakralinės muzikos ansamblis, vadovaujamas Rolandos Kalakauskienės, smuiku grojo Šiaulių Sauliaus Sondeckio menų gimnazijos auklėtinė Rūta Klungevičiūtė. Kalbėdamas apie kalendorių, Šiaulių vyskupas išsakė mintį, jog nėra nieko brangesnio, kaip Išganytojo relikvijos, leidžiančios prisiliesti prie Jėzaus Išganymo istorijoje. Kalendoriuje surinktos nuotraukos – daugelio piligriminių kelionių rezultatas. Viršelyje – Manopelo skarelė – pati brangiausia relikvija, nes nėra nieko brangiau, kaip žiūrėti į Išganytojo veidą, – sakė vyskupas. Prie kiekvienos nuotraukos pateikta Šv. Rašto ištrauka, autentiškai perteikianti vaizdo esmę. Rodydamas nuotraukas, Šiaulių ganytojas atskleidė nelengvą, kartais nuotaikingą ar su atradimo džiaugsmu susijusį relikvijų fotografavimo kelią. Pavyzdžiui, apie Erškėčių vainiką sužinota ir jis nufotografuotas dalyvaujant piligriminiame žygyje iš Paryžiaus į Šartrą. Rugpjūčio mėn. lapą puošiančios Liongino ieties fotografuoti neleidžiama, bet vyskupui pavyko gauti nuotrauką bei leidimą nuotrauką publikuoti kalendoriuje (ir niekur kitur). Spalio mėn. Švenčiausiojo kraujo relikvija susijusi su iš pradžių prarasta, o vėliau netikėtai išsipildžiusia viltimi parsivežti tikrai kokybišką nuotrauką.

Tikintieji dėkojo Jo Ekscelencijai už naująjį kalendorių, spalvingą jo pristatymą. „Mūsų užduotis, – sakė Šiaulių vyskupas, – ateinančiais metais dar labiau pasinerti į Išganytojo kančią ir meilę iki mirties; augti ir stiprėti tiesoje“.

http://lt.radiovaticana.va/news/2016/10/31/dievo_tarnas_ignacas_%C5%A1tachas_kunigas,_kurio_%C5%A1irdyje_apsilank%C4%97_j%C4%97zus/1269037

Katalikų kunigai , , ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra