Dievo Gailestingumo sekmadienis Airijos lietuvių katalikų sielovados centre

Autorius: Data: 2019-05-03 , 12:14 Spausdinti

Dievo Gailestingumo sekmadienis Airijos lietuvių katalikų sielovados centre

Nuotraukoje iš kairės: Kun. Egidijus Arnašius, prelatas parapijos administratorius Enda Cunningham, Lietuvos ambasadorius Airijoje Egidijus Meilūnas

www.voruta.lt

Šių metų balandžio 28 d. šventėme Atvelykio šventę – Dievo Gailestingumo sekmadienį. Airijos lietuvių katalikų sielovados centras jau nuo 2005 m. Šv. Velykų glaudžiasi Dubline prie Šv. Andriejaus bažnyčios, Westland Row.

Per tą laiką lietuvių sielovados veikla išsiplėtojo po visą Airiją: nuo pietinio Cork’o iki Š. Airijos Dungannon m.; nuo Dublino rytinėje pakrantėje iki Galway m. vakarinėje pakrantėje. Per tiek metų keliaujant po Airiją buvo pastebėta, kad pirmojo originalaus Gailestingojo Jėzaus paveikslo, kuris kabo Vilniuje, Dievo Gailestingumo šventovėje, kopijos kabo tik po Airijos katedrų skliautais. Kitos bažnyčios, tame tarpe Dubline Šv. Andriejaus bažnyčia, kurioje glaudžiasi lietuvių sielovada, kabo lenkų išeivių išpopuliarintas, deja, tik iš atminties tapytas Gailestingojo Jėzaus atvaizdas. Po ilgų metų pokalbių ir derybų, pagaliau gavus vietos parapijos administratoriaus prelato Enda Cunningham ir parapijos tarybos pritarimą, šių metų Atvelykio sekmadienį Šv. Andriejaus bažnyčioje, Westland Row, Dublin 2 iškilmingai buvo pakabinta originaliojo Gailestingojo Jėzaus atvaizdo kopija. Nutarta daryti bendras šv. Mišias su airiais, kurias anglų kalba aukojo kunigas Egidijus Arnašius. Šv.Mišiose dalyvavo Lietuvos ambasadorius Egidijus Meilūnas.  Pamokslą išklausę susidomėję airiai po mišių reiškė nuoširdžią nuostabą, kad jie iki šiol nežinojo paveikslo sukūrimo istorijos, ir ne vienas išreiškė viltį ir norą aplankyti Vilnių, susipažinti iš arčiau su šv. Faustinos gyvenimu ir pamatyti bei pasimelsti prie pirmojo Gailestingojo Jėzaus atvaizdo. Abi Pirmojo Gailestingojo Jėzaus atvaizdo kopijas Airijos lietuvių sielovadai padovanojo Dievo Gailestingumo šventovė Vilniuje. Už šią dovaną didelį dėkingumą reiškia Airijos lietuviai ir vietos parapijų airiai.

Prieš šv. Mišias buvo pakrikštyta ketvirta Ritos ir Vaido Šiliauskų atžala Paulina. Po Atvelykio šv. Mišių visų laukė gausus vaišių stalas ir karšti patiekalai, kuriuos paruošė Paulinos šeima, kuri aktyviai reiškiasi Dublino lietuvių kultūriniame ir sielovados gyvenime.

Tą patį Atvelykio sekmadienio vakarą kunigas Egidijus Arnašius su pietryčių Airijos miesto Wexford’o lietuviais iškilmingai įteikė Pirmojo Gailestingojo Jėzaus atvaizdo įrėmintą kopiją vietos Clonard parapijos bažnyčiai. Tada, 2006 m., tai buvo pirmasis lietuvių telkinys, kurį kunigas pradėjo ir iki šiol lanko už Dublino ribų.

Airijos lietuvių katalikų misija

Išeivija Katalikų Bažnyčia ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra