Dievas į Ruandą grįžta naktį

Autorius: Data: 2011-12-29 , 09:15 Spausdinti

Dievas į Ruandą grįžta naktį

Brangieji, ateinančiųjų 2012-ųjų metų sausio 2-5 dienomis Punske viešės lietuvių kilmės misionierius – kunigas Hermanas Šulcas. Jis jau daugiau nei 30 metų tarnauja pačiame Afrikos žemyno vidury esančioje nedidelėje valstybėje – Ruandoje.

Apie 60 km nuo Ruandos sostinės Kigalio kunigas Šulcas yra įkūręs Jaunimo sodybą, o tiksliau – vaikų namus, kuriuose gyvena apie 150 našlaičių ir vaikų iš labai vargingų šeimų. 1994 m. Ruandoje vyko baisus genocidas: per 100 dienų buvo išžudyta apie 1 mln. gyventojų, todėl šalyje našlaičių tikrai daug. Tačiau tėvas Šulcas rūpinasi ne tik Jaunimo sodyboje esančiais vaikais, bet ir aplinkui gyvenančiais žmonėmis: parūpina vaistų, vokiečių ir italų rėmėjų pastangomis įrengė vandens gręžinį, kur žmonės gali ateiti pasisemti švaraus vandens, pastatė gimnaziją, kur mokosi apie 400 vaikų (dabar ši gimnazija – aukštesnioji amatų mokykla), rūpinasi, kad kuo daugiau vaikų galėtų lankyti mokyklą.

Ruanda yra tris kartus mažesnė už Lietuvą, bet joje gyvena 11 milijonų žmonių. Tai labai varginga šalis. Didžioji dauguma žmonių gyvena iš molio drėbtose trobelėse, dengtose bananų ar kitokiais lapais, turi po mažytį sklypelį žemės. Iš jo ir turi prasimaitinti…

Kviečiame iš pirmųjų lūpų išgirsti apie gyvenimą Afrikoje ir bent šiek tiek susipažinti su ruandiečių kultūra. Mat kartu su kunigu Šulcu svečiuosis ir 7 ruandiečiai, kurie susitikimo metu pašoks keletą tautinių šokių, padainuos dainų.

Šaltą žiemą sušildykime svečius savo širdžių šiluma!

Kviečiame apžiūrėti dokumentinį filmą apie Hermano Šulco gyvenimą ir jo veiklą pačioje Afrikos širdyje – „Dievas į Ruandą grįžta naktį“:

http://punskas.pl/?p=10730

www.punskas.pl

Nuotraukoje: H. Šulcas

Seinų - Punsko kraštas , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra