Didžiausios 2010–ųjų tarptautinės knygų mugės

Autorius: Data: 2010-01-10, 07:33 Spausdinti

Knygų bičiuliams – svarbiausių 2010-aisiais vyksiančių tarptautinių knygų mugių tvarkaraštis.
 
Londono knygų mugė šiemet vyks balandžio 19–21 d. (Londonas, Jungtinė Karalystė). Londono knygų mugė yra didžiausias 2010 metų pradžios renginys visoje Europoje, skirtas knygoms.
 
Antrąjį kiekvienų metų pusmetį dominuojančią poziciją iš Londono perima Frankfurtas.
 
Nors renginyje akcentuojama Jungtinės Karalystės leidybos pramonė ir ypatingas dėmesys skiriamas būtent šios šalies knygų leidybai – ji yra antra pagal dydį pasaulyje, mugė pritraukia ir daugybę užsieniečių: kasmet į Londoną suvažiuoja beveik 25 tūkst. šios pramonės specialistų iš daugiau nei 100 pasaulio šalių.
 
Knygų mugė „BookExpo America“ vyks gegužės 25-27 d. (Niujorkas, JAV). „BookExpo America“ yra didžiausia knygų mugė Šiaurės Amerikoje ir taip pat stambiausias anglų kalba išleistoms knygoms skirtas renginys visame pasaulyje.
 
2010-ųjų renginyje ketina dalyvauti apie 1 500 leidyklų ir 500 autorių, o taip pat ir daugiau kaip 30 tūkst. lankytojų, kurie atvyks su ketinimu ne tik apžiūrėti literatūros naujienas, bet ir sudalyvauti daugybėje konferencijų, prezentacijų ir, be abejo, autografų dalinimo sesijų. Tarp naujausių ir labiausiai laukiamų knygų, kurios bus pristatytos šio reikšmingo įvykio metu, bus ir Nacionalinės JAV literatūros premijos laureato Columo McCanno knyga „Ir tegul sukasi bekraštis pasaulis“ („Let the Great World Spin“).
 
Pekino tarptautinė knygų mugė vyks rugpjūčio 30 – rugsėjo 3 d. (Pekinas, Kinija). Pastaraisiais metais Pekino knygų mugė įgauna vis daugiau tarptautinio svorio, nes leidėjai iš viso pasaulio vis labiau gręžiasi į Kinijos rinką. Šiuo metu Kinija yra viena didžiausių knygų leidybos pramonės lyderių pasaulyje, o jos poreikis anglų kalba parašytoms knygoms auga itin sparčiai.
 
Dėl Olimpinių žaidynių pernai knygų mugė buvo iškelta į Pekino priemiestį, tačiau šiemet ji grįžta į Kinijos sostinės centrą. Manoma, kad pernai renginyje dalyvavo apie 1 000 leidėjų iš 55 pasaulio šalių. Knygų mugė skirta uždaram lankytojų ratui – daugiausiai leidėjams ir knygų autoriams, tačiau ketvirtąją renginio dieną ji atidaroma ir eiliniams lankytojams. Jų pernai mugėje apsilankė rekordiškai daug – daugiau nei 200 tūkstančiai.
 
Frankfurto knygų mugė vyks spalio 6–10 d. (Frankfurtas, Vokietija).Būdama didžiausia pasaulyje, Frankfurto knygų mugė siūlo daugiau nei 2 900 renginių, kuriuos organizuoja leidėjai, kultūrinės organizacijos ir kitos suinteresuotos grupės. Pernai mugėje dalyvavo daugiau nei 7 000 leidyklų iš 100 pasaulio šalių. Sulaukta ir rekordinio lankytojų skaičiaus – jis viršijo 300 tūkstančių.
 
Renginio populiarumui pasitarnavo ir didžiulių literatūros žvaigždžių apsilankymas – Frankfurte galima buvo pamatyti ir išgirsti Kanados romanistę Margaret Atwood, švedų detektyvų meistrą Håkaną Nesserą, australų dainininką, grupės „The Bad Seeds“ lyderį, scenaristą ir knygų autorių Nicką Cave`ą ir daugelį kitų.
 
2010-ųjų mugės garbės viešnia taps Argentina ir iš jos kilę rašytojai.
 
Gvadalacharos tarptautinė knygų mugė vyks lapkričio 27 – gruodžio 5 d. (Gvadalachara, Meksika). Gvadalacharos tarptautinė knygų mugė, taip pat žinoma kaip FIL (Feria Internacional del Libro de Guadalajara), yra viena didžiausių knygų mugių. Ji yra pagrindinė ispanų kalba leidžiamų knygų paroda visame pasaulyje. Kiekvienais metais mugėje apsilanko apie pusę milijono lankytojų ir apie 1 600 leidėjų iš 40 pasaulio šalių.
 
2009-aisiais renginyje buvo galima išvysti literatūros šedevrų autorius – Ray Bradbury, Carlosą Fuentesą, Orhaną Pamuką ir daugelį kitų kultinių šiuolaikinės literatūros kūrėjų.
 
11-oji tarptautinė Vilniaus knygų mugė 2010-aisiais vyks vasario 18–21 dienomis.
 
www.lrt.lt

Sena VorutaSusiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra