Didžiausias pasaulyje Jėzus Kristus

Autorius: Data: 2010-01-10, 07:33 Spausdinti

Lenkijos vakaruose netoli sienos su Vokietija sumontuota didžiausia pasaulyje Jėzaus Kristaus statula. Visus paminklo pastatymo darbus planuojama užbaigti iki 2010 m. lapkričio 21 dienos.
 
Statula pastatyta Sviebodzino mieste, esančiame Lenkijos šiaurės vakaruose. Jos aukštis – 33 metrai, Kristaus išskėstų rankų plotis – 24 metrai. Pastatyti didžiausią pasaulyje paminklą Jėzui Kristui sugalvojo lenkų kunigas Sylwesteris Zawadskis, o visus statybos darbus atliko komanda, vadovaujama jo brolio Jano Zawadskio. S. Zawadskis aiškina, kad paminklas yra 33 metrų aukščio todėl, kad kiekvienas statulos metras simbolizuoja vienus Jėzaus Kristaus gyvenimo metus.
 
Tačiau miesto valdžios atstovai tikina, kad paminklo aukštis – 55 metrai, nes jie įskaičiuoja ir postamento aukštį, ir ant Kristaus galvos uždėtą 2 metrų auksinę karūną. Todėl šis Jėzus Kristus iš tiesų yra pats aukščiausias pasaulyje, pranokęs ir garsųjį paminklą Rio de Žaneire (38 metrai) ir iškilusį Bolivijos mieste Kočabamboje (40,4 metro).
 
Praėjusį šeštadienį, lapkričio 6 d., kai montavimo darbai ėjo į pabaigą, tūkstančiai lenkų susirinko pažiūrėti, kaip milžiniškas kranas kelia į viršų Kristaus galvą ir uždeda ją ant anksčiau sumontuoto kūno. Montavimo darbų pabaiga buvo sutikta audringais aplodismentais, o montuotojai malda padėkojo Viešpačiui už sėkmingai užbaigtą darbą.
 
„Dar niekada nesijaučiau toks laimingas kaip dabar. Tai mano, kaip dvasininko, veiklos kulminacija“, – sakė šio projekto sumanytojas 78 metų kunigas S. Zawadskis. Jis dar 2007 metų viduryje sugalvojo pastatyti paminklą Kristui ir manė, kad tai pavyks padaryti iki metų galo. Tačiau atsirado daug nenumatytų sunkumų, pirmiausia biurokratinių kliūčių, o galiausiai ir gamtinių. Paminklas turėjo būti sumontuotas praėjusią savaitę, tačiau darbus vis tekdavo atidėti dėl stipraus vėjo. Galų gale šeštadienį, kai darbai jau ėjo į pabaigą, staiga paaiškėjo, jog kranas yra nepakankamai stiprus, kad užkeltų Kristaus rankas. Laimei po dviejų valandų buvo atgabentas kitas kranas ir statulą pavyko sumontuoti.
 
Šis milžiniškas paminklas buvo finansuojamas iš privačių aukų, plaukusių iš viso pasaulio, tačiau S. Zawadskis atsisako pasakyti, kiek iš tiesų kainavo šio sumanymo įgyvendinimas.
 
Sviebodzino valdžia tikisi, kad dabar į šį mažai kam žinomą Lenkijos miestą ims plūsti turistai iš viso pasaulio. Tačiau kai kurie Sviebodzino gyventojai mano, kad geriau šiam projektui atitekę pinigai būtų buvę skirti socialinėms miestelėnų reikmėms.
 
AFP/Scanpix nuotr.
 
www.lzinios.lt
 
Nuotraukoje: Lenkijoje iškilo 33 metrų aukščio Jėzaus Kristaus skulptūra

Sena VorutaSusiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra