Didikų Radvilų giminę primena tarptautinė mokslinė konferencija Valdovų rūmuose

Autorius: Data: 2015-11-13 , 10:19 Spausdinti

Nacionaliniame muziejuje Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmuose lapkričio 12 dieną prasidėjusią tarptautinę mokslinę konferenciją „Kunigaikščiai Radvilos. Garsiausia Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės didikų giminė“ kultūros ministro Šarūno Biručio vardu pasveikino kultūros viceministras Arnas Neverauskas. Į tris dienas truksiančią konferenciją Europos mokslininkų elitą sukvietusi konferencija taps skambiausiu akordu, vainikuojančiu jubiliejinius Mikalojaus Radvilos Juodojo metus.

„Šįmet minime vieno iš garsiausių šios LDK didikų giminės atstovo Mikalojaus Radvilos Juodojo gimimo 500–ąsias metines. Kunigaikščiai Radvilos, dažnai tituluojami nekarūnuotaisiais Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovais, savo darbais ir nuopelnais valstybei įsiamžino Lietuvos, Lenkijos, Baltarusijos, Ukrainos istorijoje. Sveikinu į Vilnių atvykusius įvairių Europos šalių mokslo ir kultūros institucijų atstovus, tyrinėjančius Radvilų giminę ir jos palikimą, taip pat konferenciją globojančius ir joje dalyvaujančius Radvilų giminės palikuonis“, – sakė kultūros viceministras.

Šįmet pažymint Mikalojaus Radvilos Juodojo gimimo 500–ąsias metines po visą šalį pasklido įspūdingi šiai progai skirti plakatai. Juos sukūrė žinomas grafikas, Vilniaus dailės akademijos doc. Robertas Jucaitis, o konkursui pateiktą jo projektą išrinko Lietuvos kultūrai ir istorijai nusipelniusių asmenybių atminimo įprasminimo komisija prie Kultūros ministerijos.

Šlovingą Radvilų giminės istoriją įamžino neseniai ekranus pasiekęs režisierės Ramunės Rakauskaitės istorinės dokumentikos filmas „Radviliada“, sukurtas pagal Kultūros ministerijos kartu su Švietimo ir mokslo ministerija finansuotą projektą istorinės dokumentikos filmui sukurti. Informatyvus ir vizualus filmas praturtina plačiosios visuomenės istorines žinias, sulaukia jaunosios žiūrovų kartos, moksleivijos dėmesio. Kultūros ministerija taip pat yra rėmusi Radvilos skirtą keliaujančią parodą, konferencijas Vilniuje ir Biržuose.

Tarptautinę mokslinę konferenciją „Kunigaikščiai Radvilos. Garsiausia Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės didikų giminė“ surengė Nacionalinis muziejus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai kartu su Vilniaus universiteto Istorijos fakultetu ir kitomis institucijomis. Pranešimus konferencijoje skaitys per keturias dešimtis prelegentų iš penkių šalių.

Kultūros ministerijos informacija

D. Labučio (ELTA) nuotrauka

Valdovų rūmų muziejus , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra