Didieji Žemaičių Kalvarijos atlaidai. Maldų už kunigus, vienuolius, vienuoles bei naujus pašaukimus diena

Autorius: Data: 2014-07-03 , 13:41 Spausdinti

Pirmoji Didžiųjų Žemaičių Kalvarijos atlaidų diena buvo skirta maldoms už kunigus, kunigų seminarijas, vienuolius, vienuoles, ministrantus bei naujus pašaukimus. Tą dieną į Šventovę rinkosi ir Telšių dekanato tikintieji. 10 val. Šv. Mišioms vadovavo Telšių dekanato dekanas prel. Juozas Šiurys, koncelebravo keletas šio dekanato kunigų, pamokslą pasakė Telšių dekanato vicedekanas, Telšių vyskupijos Katedros administratorius kan. Domas Gatautas. Šv. Mišių metu giedojo Luokės parapijos choras.

Pagrindinėms tos dienos 12 val. Šv. Mišioms vadovavo ir pamokslą gausiai susirinkusiems tikintiesiems pasakė Vilkaviškio vyskupas Rimantas Norvila. Koncelebravo Telšių vyskupas Jonas Boruta SJ, jo pagalbininkas vyskupas Linas Vodopjanovas OFM ir 80 kunigų iš įvairių Lietuvos vyskupijų. Kartu su visais meldėsi daugiau nei 20 ministrantų iš įvairių Telšių vyskupijos parapijų bei atvykę vienuoliai ir vienuolės. Giedojo Telšių Katedros sumos choras, vadovaujamas vargonininkės Dalios Pleškienės. Šv. Mišių metu ir po jų giedant Kalnus grojo iš Telšių atvykęs pučiamųjų kvartetas, vadovaujamas Dariaus Jurgučio.

Sakydamas pamokslą Vilkaviškio vyskupas Rimantas Norvila išryškino, jog kunigiškieji ir vienuoliškieji pašaukimai dažniausiai kyla ir subręsta gerose katalikiškose šeimose. „Švč. M. Marijos Šeimų Karalienės šventėje verta prisiminti, jog tas pat galioja ir kalbant apie pašaukimą šeimos gyvenimui. Taigi, visais atvejais, būdama nesavanaudiškos ir atsakingos meilės mokykla, šeima daug prisideda prie gebėjimo gyventi pagal savo pašaukimą ugdymo“ – sakė vyskupas. Jis taip pat kalbėjo apie Viešpaties palaiminimo svarbumą tikinčiųjų šeimoms ir kaip tai turi liudyti pašauktieji dvasiniam gyvenimui, patys liudydami savo ištikimybę Bažnyčiai ir savi pašaukimui. Vyskupas kalbėjo apie paplitusį gyvenimą ne santuokoje ir išryškino, jog toks gyvenimo būdas yra nuodėmingas, nežiūrint, kad mes gyvename XXI amžiuje. Tokioje situacijoje „dvasininkai, vienuoliai turi daugybę galimybių priminti, jog svarbu dar labiau neatitolti nuo Dievo. Svarbu neprarasti vilties ir, pasitikint Dievo gailestingumu, nenutraukti maldos praktikos, su tikinčiųjų bendruomene dalyvauti Eucharistijos šventime. Negalint priimti Švč. Sakramento, skatinti juos praktikuoti taip vadinamą dvasinę Komuniją, vidiniai vienijantis su per Šv. Mišias taip arti esančiu Viešpačiu“. Galiausiai pamokslininkas pastebėjo, jog kunigystė, pašvęstas gyvenimas – tai pirmiausia Dievo dovana tikinčiųjų bendruomenei ir be tokios kunigų tarnystės, vienuolių liudijimo, visų jų pasiaukojančios tarnystės visa Bažnyčia labai susilptų ir nežinia ar iš viso pakeltų tokį iššūkį“. Baigdamas pamokslą vyskupas išryškino neišvengiamai patiriamus sunkumus, kurie gali vienyti, stiprinti šeimą, visus kartu auginti tikėjime, vienybėje su Dievu, kai sunkumai įveikiami drauge, o to mes visi pakviesti mokytis iš Marijos ir Juozapo – Šventosios šeimos, kurios šventę šiandien švenčiame.

Po Šv. Mišių tikintieji iškeliavo į Kryžiaus kelią giedodami Kalnų giesmes lankydami koplytėles, o šiai procesijai, nešdamas Didžiąją Šv. Kryžiaus relikviją, vadovavo Vilkaviškio vyskupas R. Norvila, kartu su juo ir dideliu būriu kunigų bei vienuolių keliavo Telšių vyskupo augziliaras vyskupas L. Vodopjanovas OFM, o Bazilikos viduje vykusiai Kryžiaus kelio procesijai vadovavo Telšių vyskupas J. Boruta SJ.

Po Kalnų procesijų Bazilikoje Telšių vyskupas J. Boruta SJ daliai Telšių vyskupijos kunigų įteikė naujus paskyrimus į parapijas bei įvairioms tarnystėms.

Po pamaldų Žemaičių Kalvarijos parapijos namuose buvo surengta agapė.

Liepos 3 diena – katechetų, tikybos mokytojų ir visų pedagogų diena, o taip pat Skuodo dekanato tikinčiųjų piligriminės kelionės metas.

Kan. teol. lic. Andriejus Sabaliauskas Vatikano radijui iš Telšių vyskupijos

Vatikano radijas

ReligijaKomentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra