Dialogas gyvenime ir tapyboje

Autorius: Data: 2014-01-28 , 13:35 Spausdinti

Pagėgių savivaldybės viešosios bibliotekos Suaugusiųjų skaitytojų aptarnavimo skyriuje eksponuojama jungtinė pagėgiškių, asociacijos „Pagėgių krašto liaudies meno draugija“ narių Irenos Ramanauskienės ir Irenos Jurgaitienės tapybos darbų paroda „Irena. Dialogas“.

Pagėgių krašto žmonėms šios dailininkės – mėgėjos gerai pažįstamos ir iš meninių darbų „braižo“ jau atpažįstamos. Šiai parodai savo darbus eksponuoti ne vieną dieną primygtinai ragino tautodailininkas, darbų iš medžio kūrėjas Ignas Incius. Tad, kad ilgai laukta paroda pagaliau eksponuojama bibliotekos darbuotojos dėkoja ir p. Ignui ir dviem Irenom.

Ireną Ramanauskienę ir Ireną Jurgaitienę sieja ne tik vardas, polinkis tapybai, parengta jungtinė dailės darbų ekspozicija, ne vieną dešimtmetį trunkantis kūrybinis darbas, bet jos turi ir kitų bendrų bruožų: abi gimė ir visą savo gyvenimą praleido Pagėgių krašte, čia mokėsi, ištekėjo, augino vaikus, abi piešia nuo pat ankstyvos vaikystės. Gyvenimas jas suvedė ir kūrybiniam dialogui. Abi juokaudamos priduria, kad įkvėpimo mūza šias kūrėjas aplanko vėlai vakare, kada jau nuveikti visi dienos darbai ir niekas neblaško dėmesio. Abi širdžiai mieliausiu tapybos žanru įvardija portretų kūrimą, kadangi žmogaus vaizdavimas drobėje, jo išvaizdos ir charakterio bruožų atskleidimas yra labai įdomus procesas. Na, o jei pasiekiamas realistiškas rezultatas, tai ne tik stiprus išbandymas kiekvienam kūrėjui, bet ir malonumas, kurio jokiais žodžiais nenusakysi. Šioje Irenos Ramanauskienės ir Irenos Jurgaitienės darbų parodoje vyrauja peizažai, gamtos motyvai, natiurmortai, šviesios spalvos ir švelnūs jų pustoniai, įžvelgiami gyvenimo realijų atspindžiai. Irenos Ramanauskienės tapyboje akcentuojamas vandens, kaip gyvybės ir natūralios gyvenimo tėkmės simbolis, peizažuose ir natiurmortuose – tikroviškos spalvos, o portretuose – atpažįstame vieną ar kitą pagėgiškį. Irenos Jurgaitienės kūryboje susilieja gamtos vaizdiniai, lietuvių tautosakos elementai ir kūrėjo fantazija. Autorės kūriniuose simbolizuojama gyvenimo liepsna, siekiama atskleisti žmogaus dvasinį kilimą, gamtos ir žmogaus būtis.

Abi kūrėjos savo darbus eksponuoja ne pirmą kartą. Irena Ramanauskienė ne kartą dalyvavo jungtinėse Pagėgių krašto tautodailininkų parodose, jos darbas „Palumpių dvaras“ puikuojasi Bitėnuose, Martyno Jankaus muziejaus teritorijoje esančiame Paveikslų sode po atviru dangum. Tapyba ant drobės – tai ne vienintelis šios kūrėjos meninis pomėgis. Kultūros centro, viešosios bibliotekos darbuotojai, pedagogai dažnai prašo Irenos Ramanauskienės pagalbos kuriant kompozicijas įvairių renginių proga, ruošiant miesto, derliaus ar kt. švenčių dekoracijas. Naujausias Irenos Ramanauskienės kūrybinis darbas, kuriuo turėjo progos džiaugtis ir gėrėtis pagėgiškiai ir miesto svečiai – per 2013 m. Šv. Kalėdas Pagėgių miesto parke atidengta ir Pagėgių Šv. Kryžiaus bažnyčios klebono Vytauto Gedvainio pašventinta prakartėlė.

Antrosios parodos autorės – Irenos Jurgaitienės – tapyba ne kartą pristatyta Pagėgiuose, Jurbarke ir Tauragėje vykusiose jungtinėse tautodailininkų darbų parodose, susilaukusiose palankių vertinimų ir gražių žodžių.

Dvi Irenos, dvi pagėgiškės savo darbais džiugina krašto žmones, ne vienas darbas puošia  jų meną mėgstančių pagėgiškių interjerus, ne vienas yra iškeliavęs ir į svečias šalis. O šį kartą parodos autorės ir Pagėgių savivaldybės viešosios bibliotekos bendruomenė kviečia dialogui žiūrovus, kviečia aplankyti Viešojoje bibliotekoje veikiančią kraštiečių tapybos darbų ekspoziciją ir ja pasigrožėti.

Savo nuomonę žiūrovas gali išsakyti atsiliepimų knygoje, o parodos organizatoriai linki tapytojoms malonių įkvėpimo valandų, naujų darbų, naujų parodų.

 

Elena Stankevičienė

Pagėgių savivaldybės viešosios bibliotekos direktorė

Astos Andrulienės nuotr.

Nuotraukose:

Irena Jurgaitienė.

Irena Ramanauskienė.

Parodos , , ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra