Devintoji „Vilniaus Jovarų“ šventė Juodšilių „Šilo“ gimnazijoje

Autorius: Data: 2017-05-27 , 18:29 Spausdinti

Devintoji „Vilniaus Jovarų“ šventė Juodšilių „Šilo“ gimnazijoje

Jolanta Novopašinienė – ugdymą organizuojančio skyriaus vedėja, lietuvių k. mokytoja, www.voruta.lt


„Kuo prasidedi, Lietuva?

Gal mūsų darbštumo daigais,

Mūsų švenčių langais ir ilgais

Mūsų broliško džiaugsmo keliais

Ar švelnumo tyliais spinduliais?

Kas bebūtų tavoji pradžia,-

Mintimi, savo meile godžia

Siurbiame į save nuolatos

Tavo sielą karta po kartos…“

                                      (B.Brazdžionis)

 

Sužydėjus sodams (kad ir kukliai, kad ir gerokai pavėluotai), gegužės pabaigoje, Juodšilių „Šilo“ gimnazijos bendruomenė sukrunta kaip skruzdėlynas. Tam yra svari priežastis – artėja tradicinė „Vilniaus Jovarų“ šventė, į kurią renkasi visos Vilniaus rajono lietuviškos mokyklos. Šį pavasarį, gegužės 19-tąją,  vyko jau devintoji Vilniaus rajono lietuviškų mokyklų meno šventė. Džiugu, kad kasmet gausybę mokinių suburiantis renginys ir šiemet sulaukė daug meno kolektyvų. Šventėje dalyvavo devyniolika įvairių ugdymo įstaigų: Mickūnų lopšelis-darželis, Veriškių pradinė mokykla, Buivydiškių pradinė mokykla, Vilniaus technologijų verslo ir žemės ūkio mokykla, Pagirių gimnazija, Paberžės „Verdenės“ gimnazija, Rukainių gimnazija, Rudaminos „Ryto“ gimnazija, Vilniaus Maironio progimnazija, Nemėžio šv. Rapolo Kalinausko gimnazija,

Eitminiškių gimnazija, Eitminiškių gimnazijos  Sužionių pagrindinio ugdymo skyrius, Lavoriškių gimnazija, Buivydiškių pagrindinė mokykla, Nemenčinės Gedimino gimnazija, Maišiagalos        Lietuvos didžiojo kunigaikščio Algirdo gimnazija, Kalvelių „Aušros“ gimnazija, Riešės gimnazija.

Šventę pradėję Juodšilių „Šilo“ gimnazijos vedėjai Alma Klimavičiūtė ir Audrius Kubilius sveikino visus, sugužėjusius šią gegužės dieną į Juodšilių „Šilo“ gimnaziją kartu pasidžiaugti „Vilniaus Jovarų“ švente, gražiu ir žydinčiu pavasariu bei gražiu žodžiu, smagiu šokiu, skambia daina pasveikinti mūsų Lietuvą su artėjančiu įspūdingu gimtadieniu. Vedėjai priminė šventės dalyviams, kad 2018 metais švęsime atkurtos Lietuvos valstybės šimtmečio jubiliejų. Nes mus visada įkvepia ir įkvėps tikėjimas ateitimi. Tikėjimas-mūsų stipriausia kuriančioji galia. Sunkiausi išbandymai, – kalbėjo vedėjai, – nepalenkė mūsų tikėjimo. Jo vedini 1918 metais atkūrėme Lietuvos valstybę. Žengėme pirmą žingsnį į dabartinę modernią Lietuvos valstybę. Šimtmečius kūrėme valstybę, kurios žmonės gali laisvai ir nevaržomai dalytis savo pasiekimais su visu pasauliu. Daugiau nei 1000 metų-nuo pat Lietuvos valstybės ištakų, mus lydi tikėjimas ateitimi.

Šventės dalyvius sveikino  vienas iš šios šventės sumanytojų ir organizatorių, Lietuvių švietimo draugijos „Rytas“ pirmininkas Algimantas Masaitis,  Danguolė Sabienė, Rytų Lietuvos mokytojų sąjungos pirmininkė, daktaras docentas Gediminas Kazėnas.

,,Vilniaus Jovarų“ šventinę programą pradėjo Juodšilių „Šilo“ gimnazijos, vadovaujamos direktorės Rasos Agintienės,  3-čiokų pučiamųjų orkestras, vadovaujamas Sauliaus Balsio, kuris atliko kūrinėlius „Ant namo stogo“ ir „Koncertas“, ir muzikos mokytojos Aurelijos Gvozdzinskienės paruošti linksmieji 2-tokai, kurie atliko dainą „Gatvės muzikantai“ bei drauge su soliste Vanesa Petrovskyte dainavo dainelę „Saulele, motule“.

Šventėje dalyvavusių darželių, pradinių, pagrindinių mokyklų, gimnazijų mokinių kolektyvai  džiugino žiūrovus gražiais, išradingais, spalvingais pasirodymais, o po pasirodymų visi kolektyvai buvo apdovanoti  Lietuvių švietimo draugijos „Rytas“ dovanėlėmis.

Po visų mokyklų pasirodymų buvo padėkota šventės rėmėjams: LR  Švietimo ir mokslo ministerijai, Vytauto Landsbergio fondui, Cingų labdaros fondui, Tautos fondui, Žemės ūkio UAB „Rūta“, Jarembauskų fondui bei visoms šventėje dalyvavusioms mokykloms, jų vadovams, garbiems svečiams. Atsisveikindami šventės vedėjai palinkėjo nepamiršti lietuviško žodžio,  dainos,  šokio ir, žinoma, kuo gražiausia ir išradingiausiai švęsti atkurtos Lietuvos valstybės šimtmečio jubiliejų.

,,Vilniaus Jovarų“ šventė  – tai tradicija virtęs renginys, dovanojantis ne tik gerą nuotaiką, bet ir primenantis apie artėjančią vasarą bei į pabaigą einančius mokslo metus. Ši šventė suburia gausybę skirtingų žmonių, kurie puoselėja lietuvišką kultūrą. ,,Vilniaus Jovarai“ — tai ne tik galimybė išreikšti savo meninius gabumus, bet ir projektas, skatinantis domėtis lietuvių liaudies palikimu.

Renginiai ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra