Devintasis teatralizuotų ceremonijų sezono atidarymas

Autorius: Data: 2013-07-04 , 13:05 Spausdinti

2013 m. liepos 7 d., sekmadienį, Valdovų rūmų paramos fondas pradeda devintąjį Teatralizuotų ceremonijų sezoną sostinės širdyje; Katedros a. šalia paminklo Gediminui ir Nacionalinio muziejaus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai. Šio devintojo Teatralizuotų ceremonijų, sezono rėmėjas yra Valdovų rūmų paramos komitetas JAV, vadovaujamas pirmininkės Reginos Narušienės.

Jau tradicinėmis tapusios Valdovų rūmų paramos fondo organizuojamos Teatralizuotos ceremonijos yra skirtos sostinės gyventojams ir miesto svečiams.

Šį sezoną ceremonijos bus rengiamos 3 kartus: liepos 7, rugpjūčio 4 ir rugsėjo 1 dienomis, sekmadieniais nuo 14.00 val.

Kiekvieną kartą rūmų Šauklys praneš miestelėnams bei miesto svečiams galbūt primirštus, bet aktualius ir įdomius mūsų istorijos faktus. Į Teatralizuotas ceremonijas susirinkusieji kiekvieną iš šių sekmadienių sužinos naują bei įdomų mūsų istorijos faktą, bei galės nusikelti bent mintimis į Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės laikus.

Šių Teatralizuotų ceremonijų tikslas – ne tik aktualinti šalies istorijos faktus, bet ir atkreipti visuomenės dėmesį į Valstybės pasididžiavimo objektą – atkurtus ir jau lankytojus priimančius Valdovų rūmus bei skleisti informaciją apie juos, ir kurti rūmų tradicijas.

Šias Teatralizuotas ceremonijas prieš devynis metus inicijavo vienas iš Valdovų rūmų paramos fondo steigėjų, fizikas ir rašytojas Kazys Almenas. Jis kartu su rašytoja Renata Šerelyte parengė šauklio tekstus Lietuvos istorinėmis temomis. Istorinius kontekstus šauklio tekstams parengė istorikas Tomas Baranauskas.

Originalią muziką sukūrė kompozitorius Teisutis Makačinas, istorinių kostiumų autorė Rūta Gudzevičiūtė.

Teatralizuotos ceremonijos metu šauklio vaidmenį atliks aktorius Darius Rakauskas, muzikinė dalis bus atliekama vadovaujant muzikologui, Lietuvos pučiamųjų orkestro „Trimitas“ vadovui ir vyr. dirigentui Ugniui Vaiginiui.

Liepos 7-ąją bus paskelbta Žygimanto Jogailaičio džiugi žinia iš 1529 metų apie Valdovų rūmų atstatymą ir jų svarbą Valstybei.

Po šauklio pranešimo Vilniaus miesto gyventojai bei svečiai galės pamatyti karybos kovų programą, kurią pristatys istorinių kovų klubas „Viduramžių pasiuntiniai“, o rūmų damos pademonstruos šokius, kuriuos galėjo šokti Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės gyventojai.

Kontaktinis asmuo: Valentina Kazėnaitė, direktorė, Valdovų rūmų paramos fondas, tel: 8 673 14212; (8 5) 261 40 63

Valdovų rūmų muziejus , , , , , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra